To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ

K?cik naukowy. - Niezwyk?e cmentarzysko z pustyni Takla Makan

Anonymous - 2010-03-19, 19:30
Temat postu: Niezwyk?e cmentarzysko z pustyni Takla Makan
http://fakty.interia.pl/n...ic,1452351,6806
streszczaj?c: ?y? sobie kiedy? pewien ciekawy lud. ?y? konkretnie w Kotlinie Kaszgarskiej. jest tam obecnie jedna z wi?kszych pusty? ?wiata pewno nie zdziwi was i? odkopano tam ju? 200 dobrze zachowanych mumii (suche powietrze, a nie ?adne banda?e). nie zdziwi was zapewne tak?e i to i? chowano ich w odwróconych do góry dnem ?odziach. teoretycznie Chiny, do Krakowa kawa? drogi, jednak ci ludzie mieli typowo europejskie rysy twarzy, co potwierdzi?y badania genetyczne.
co by si? kobietom po ?mierci nie nudzi?o do trumien wk?adano im naturalnej wielko?ci m?skie cz?onki wystrugane z drewna (i tu zapewne nasza droga VVii u?miecha? si? b?dzie pod nosem).

VVii - 2010-03-20, 18:11

zanim przeczyta?am art to ju? wiedzia?am ?e chodzi?o o gloryfikacj? p?odno?ci, a czemu niby mia?abym si? u?miecha? - z doszywaniem to wasz pomys?:PPPPP hehe

a co do samych mumii - pop?yn?li i dop?yn?li

Abi - 2011-03-12, 15:17

W?a?nie ogl?dam filmik z tej strony :)
brrrr..

Anonymous - 2011-03-27, 13:18

Daleko pow?drowali:)
JaCoOoOoS - 2011-07-11, 10:40

Pustynia Takla Makan jest ogólnie fascynuj?cym miejscem. Fotki z tego regionu zawsze wprawiaj? mnie w taki charakterystyczny nastrój. Nie wiem jak go opisa? za bardzo. Mam przeczucie, ?e ten obszar mo?e skrywa? znacznie bogatsz? histori? ni? nam si? wydaje.