To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Towarzystwo Obenautów Polskich

Wolne Polaków Rozmowy. - Czakry ziemi

Anonymous - 2011-06-23, 15:57
Temat postu: Czakry ziemi
Doświadczyliście kiedyś, będąc w jakimś szczególnym miejscu, wrażenia że to miejsce jakoś dziwnie oddziaływuje na was? Że czujecie się jakoś inaczej, lepiej? Według niektórych, ziemia posiada czakry, miejsca wypełnione specjalną energią które wpływają na nasze życie i życie naszej planety.

Czakry ziemi:
Pierwsza wersja
    czakra podstawy - Góra Shasta w Kalifornii
    czakra przyjemności - Machu Picchu w Peru
    czakra osobowości - Uluru w Australii
    czakra miłości - Avebury i Glastonbury w Anglii
    czakra kreatywności - Piramidy egipskie w Gizie
    czakra transcendencji - Kun / Lun / Gobi-Lop-Nor Desters w Mongolii
    czakra absolutu - Góra Cooka na Nowej Zelandii

Druga wersja:
    czakra podstawy - Góra Shasta w Kalifornii
    czakra przyjemności - Jezioro Titicaca w Ameryce Południowej
    czakra osobowości - Uluru w Australii
    czakra miłości - Avebury i Glastonbury w Anglii
    czakra kreatywności - Piramidy egipskie w Gizie, Sfinks i Góra Oliwna w Egipcie
    czakra transcendencji - Glastonbury i Shafterbury w Anglii
    czakra absolutu - Góra Kailash w Tybecie

Źródło: http://www.superja.pl/node/1601

Więcej: MIEJSCA MOCY CZYLI CZAKRAMY ZIEMI

Blaz - 2011-06-23, 16:48

Chwiłka moment, a czakra wawelska? Ponoć całkiem duża. Jeszcze nie byłem w tym celu, ale znajomi mówili mi, że odczuwa się silnie energię. Poza tym jest całkiem sporo lokalnych miejsc mocy, ja np. byłem tu http://polskatajemnicza.w...-jak-czlowiek/, ale wtedy nie potrafiłem wyczuwać energii.
Cassiel - 2011-06-24, 10:10

Wczoraj nawet widziałem fajną książkę o tytule Magiczne miejsca w Polsce (lub podobnie). Była dość obszerna,
około 700 stron i ilustrowana. Była cała masa różnych rodzimych miejsc, no i wypisano też czakry :)
Gdyby nie to, że środki materialne nie pozwalają, już miałbym ją w domu...

Anonymous - 2011-06-24, 11:02

mógłbyś poszukać dokładniejszą nazwę? może ktoś akurat kupi, przeczyta i wstawi na forumowy bazarek :)
Cassiel - 2011-06-24, 13:27

Kurka, nie chcę zmyślać, bo nie pamiętam nawet okładki (gapa ze mnie), a w necie nie mogę znaleźć.
Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu, a max w przyszłym wybiorę się do tej księgarni,
więc wtedy sobie dokładnie sprawdzę i podam info! :) Myślę, że cały nakład tak szybko nie zejdzie.

Blaz - 2011-06-24, 15:06

Tu macie obszerny wątek, jest też mapka :)

http://davidicke.pl/forum...mocy-t1960.html

Cassiel - 2011-06-24, 18:31

Właśnie byłem w Empiku i tam również była ta książka. Oto i ona: Leszek Matela, Polska magiczna.
W necie znalazłem m. in. ją na takiej stronie: http://www.dobreksiazki.p...ka-magiczna.htm

Bardzo ciekawa, dużo informacji historycznych wewnątrz :)

@ Ups... No ładnie przekombinowałem, ja pisałem, że chyba 700 stron, a ma niecałe 400 :) ) Drobna pomyłka, hehe!

Anonymous - 2011-06-24, 18:35

dzięki :)
Blaz - 2011-06-26, 21:31

Cassiel napisał/a:
Leszek Matela, Polska magiczna.

Zakupiłem. W czasie wakacji będą jakieś okazje, to może uda mi się zaliczyć jedno - dwa miejsca :P

Cassiel - 2011-06-27, 09:12

Wow :) Aty, aty :) Ja muszę poczekać na jakiś zastrzyk finansowy to wówczas też sobie sprezentuję.
Blaz - 2011-07-16, 21:45

Melduję posłusznie, że właśnie wróciłem z kamiennych kręgów w Odrach. Jest to wg Leszka Mateli drugie po czakrze wawelskiej miejsce mocy w Polsce (pod względem siły promieniowania). Uważam, że na pewno lepsze - położone w środku lasu, zawiera kilkanaście kręgów z kamieniami idealnie przystosowanymi do pracy z energią. Dla osób czujących energię będzie to niezapomniane przeżycie - już po wejściu w pobliże kręgów czuje się "coś w powietrzu". Kręgi mają różną moc i świecą różnymi kolorami.

Zakochałem się w tym miejscu i serdecznie polecam każdemu :)

Cassiel - 2011-07-17, 13:55

W przyszłym tygodniu jadę na Kaszuby. Będę jakieś 60 kilometrów od tego miejsca,
więc liczę na to, że uda mi się wygospodarować trochę czasu, żeby tam zajrzeć :)