Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje ręce
Autor Wiadomość
Sputnik 

Wysłany: 2012-09-03, 13:21   Moje ręce

Gdzieś słyszałem o metodzie odzyskiwania świadomości we śnie poprzez popatrzenie na swoje ręce (chyba u Moena czytałem tak).
Więc od jakichś 2 tygodni stosuje przed każdym snem afirmację "Świadomie popatrzę na swoje ręce w najbliższym śnie"

No i miałem ostatnio taki sen: Byłem z znajomym w jakimś wieżowcu i poprosił mnie abym zabrał go niżej cokolwiek by to znaczyło. Zeszliśmy na parter a potem się okazało, że mamy jechać samochodem do Sopotu i to ja miałem kierować. Nie mam prawa jazdy ale się ucieszyłem i pomyślałem "przecież to sen - mogę się rozbić i nic złego się nie stanie".
Podczas jazdy nie pamiętam o czym rozmawialiśmy ale powiedziałem do niego podniesionym głosem "przecież to TYLKO sen, jak będziesz coś pamiętać to wyślij mi sms-a".

Wszystkie te zdarzenia czasem widziane z "moich" oczu a czasem z boku, odgrywały się jakby automatycznie bez mojej ingerencji.

I tu pytanie do Was jak całkowicie odzyskać świadomość? Może powinienem zmodyfikować afirmacje?

Kolega sms-a mi nie wysłał ale się podpytam może coś zapamiętał :-)

ComfortablyNumb 

Wysłany: 2012-09-03, 15:50   

ciezko mi powiedziec, tez czesto tak mam że jestem świadomy snu ale stoje "obok" jestem biernym obserwatorem. Ale czesto mam tez LD częściej spontaniuczne niż wymuszone. Ale wymuszone najczesciej nad RAnem w REMIE. bo jak mowie wydaje mi sie ze w glebokim snie nie da rady zlapac LD, musisz poprostu swoje odespac odpoczac. Mimo iz sny trwaja najczesciej do kilku minut a tobie zdaje sie ze trwaja godzinami.

Metoda z rekami to Don Juan, niestety afirmacja nie wystarczy, napisz sobie na rece w widocznym miejscu jakaś literke i bedziesz na nia spogladal podswiadomie i przypominal sobie iz to real. Potem we snie skapniesz sie dzieki temu ja tak robilem i sie udalo. Pozatym testy rzeczywistosci tez sa przydatne w realu.

marmuch 

Wysłany: 2012-09-03, 19:58   

Z mojego doświadczeia wiem, iż najlepsze metody na zwiększenie świadomości w LD to pocieranie rąk o powierzchnie typu dywan, ściana bądź sufit.
Do tego dobrym dodatkiem będą głośne komendy typu OSTROŚĆ, KONCENTRACJA itp.
U mnie działa wyśmienicie. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów

Cassiel 

Wysłany: 2012-09-03, 21:54   

Absolutnie podpisuję się pod marmuchem. Metoda z rękoma jest skuteczna, bo swojego czasu praktykowałem,
ale zawsze dużo lepiej działało na mnie dostrajanie się poprzez wymianę energii z otoczeniem,
pocieranie i komendy. Również życzę sukcesów! :)

Sputnik 

Wysłany: 2012-09-18, 11:11   

Dzięki waszym radom oraz małej modyfikacji afirmacji (dodałem słowa "moje ciało fizyczne śpi") miałem w nocy 3 OOBE tuż po sobie :)

marmuch 

Wysłany: 2012-09-18, 15:04   

No i to lubię!! Jeśli możesz to napisz więcej szczegółów.

Sputnik 

Wysłany: 2012-09-18, 16:21   

Od razu napisze, że to nie były górnolotne dalekie podróże tylko wypad po okolicy :)
Możliwe, że cykl senny miał tu coś do rzeczy bo był nietypowy: poprzedniego dnia spałem tylko 3h i już po południu czułem się zmęczony więc kimnąłem sobie od 15 do 18. Chciałem następnego dnia zrobić próbę 4+1 więc poszedłem spać o północy i powtarzałem sobie afirmacje które opisywałem w poprzednich postach.

Przy pierwszym wyjściu był tak jakby skok bo w pierwszej chwili leżałem w łóżku z zamiarem spania, a w 2 chwili moja świadomość latała sobie pod sufitem. Straciłem kompletną kontrole i nie odczuwałem żadnych bodźców z ciała fizycznego i nie fizycznego. Po prostu byłem. Po dłuższej chwili chciałem na głos wydać jakąś komendę ale słyszałem tylko charczenie z mojego gardła fizycznego. Po kilku sekundach ocknąłem się z paraliżem w łóżku.

Po następnych kilku sekundach znowu świadomość unosiła się nad sufitem jednakże teraz dało się lot kontrolować myślą. Zdaje sobie sprawę, że nie-fizyk nie jest 100% kopią świata fizycznego ale postanowiłem polecieć na wyższe piętro i zobaczyłem rowerek treningowy oraz hantle na ziemi (jakby mi się udało to potwierdzić to mam dowód na prawdziwe OOBE :D BTW nie znam sąsiadów więc nie wpadne "ot tak" pożyczyć hantle). Polatałem sobie po bloku jeszcze chwile i znowu ocknąłem się w fizyku z paralem.

Ostatnie wyjście znowu było po kilku sekundach jednakże teraz ocknąłem się w dużej hali, wstałem z łożka moim nf ciałem i zobaczyłem kobietę, Przedstawiła się jako Krystyna i powiedziała, że jest moją opiekunką i, że dba o mnie i jakieś 2 skomplikowane słowa co zapomniałem. Podziękowałem jej za to co robi i zapytałem w jakim momencie mi pomogła. Nie odpowiedziała mi na pytanie tylko po chwili podniosła głos i powiedziała coś do mnie tylko że pamiętam pierwsze słowo które brzmiało "Słuchaj!". Wykręcała się.
Ten byt śmierdzi na kilometr, nie potrafiła odpowiedzieć kiedy mi pomogła w życiu to pewnie ktoś sobie jaja ze mnie robił.
Kobieta zniknęła a ja powiedziałem na głos "Chcę poczuć Czystą Bezwarunkową Miłość"
Znalazłem się w nf łóżku i widziałem tylko ciemność (tylko nie pamiętam czy najpierw leżałem potem powiedziałem czy odwrotnie ale to nie ważne).
Nie wiem jak ale czułem, że do okoła łóżka biega sobie radośnie mała dziewczynka i nagle dała mi całusa w usta (w tym momencie jak opowiadałem to znajomemu to mnie nazwał pedofilem a ja tylko opowiadam co pamiętam xD).
Potem ocknąłem się w moim prawdziwym łóżku, sprawdziłem godzinę (1:30) i poszedłem spać.

Elli 
Administrator

Wysłany: 2012-09-19, 09:41   

pieknie :D

Odpowiedz do tematu