Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niefizyczne lekcje
Autor Wiadomość
marcinoo 

Wysłany: 2012-03-13, 19:29   Niefizyczne lekcje

Na pewno mieliście sny w których odzyskiwaliście świadomość w czasie lekcji, lub zapamiętaliście motyw z zajęciami na których coś tam robiliście. Innym rodzajem takich snów są sny o braniu udziału w jakimś wykładzie gdzie ktoś nam coś tłumaczy. Ja niestety rzadko coś z tego zapamiętuje, a jeśli coś to są to wycinki, które nic nie mówią. Wyróżnić można dwie sytuacje.

Pierwsza gdzie odzyskujemy świadomość podczas zajęć i podświadomie rozumiemy o co chodzi. W tym wypadku o wiele więcej dzieje się na zajęciach, minusem jest słaba pamięc - bardzo ogólnikowa.

Drugi. Odzyskana świadomość jest już lepsza, ale okazuje się, że to w zasadzie początek zajęć i nic się nie dzieje, albo środek zajęć, ale też magicznie okazuje się, że też za dużo się nie dzieje. No i oczywiście może się okazać, że to już końcówka zajęć. W skrócie - nigdy nie można dowiedzieć się czegoś konkretnego.

Na sam koniec zostawiłem sobie różnego rodzaju testy i sprawdziany. Tutaj też działa podobna zasada co wcześniej. Im świadomość jest bardziej senna - więcej rzeczy wiemy podświadomie, tym lepiej rozwiązujemy test bo skądś wiemy co zrobić. W drugim wypadku - nie wyjdzie nam za dobrze.

I ostatnio śniłem sobie, że przechodzę przez jakiś test, którego do końca nie rozumiałem. Ktoś zadawał mi pytania i musiałem wskazać odpowiedni element na teście, który miałem przed sobą. Po wskazaniu niewłaściwego elementu zostawała pokazywana mi poprawna odpowiedź. Pod koniec okazało się, że na wszystko źle odpowiedziałem. Znając już odpowiedzi, przewinąłem czas, jakbym cofał taśmę magnetofonową do momentu, kiedy dostawałem test. Jednak wszystko potoczyło się inaczej niż powinno i osoba, która mnie "przepytywała" sobie poszła. Dopiero teraz zdałem sobie sprawę z tego, że ta osoba w ogóle nie mówiła, tylko przekazywała jakby słowa niewerbalnie. Dzień - dwa dni później miałem inny sen z zajęć, gdzie ktoś miał przeczytać jakiś tekst. Cieszyłem się, że to nie moja kolej. I tak sobie myślę, że te ostatnie zajęcia są o nauce niewerbalnego porozumiewania się.

Pamiętacie jakieś zajęcia ? Pomyślcie o tym co na nich robiliście, a być może przypomni wam się ich cel. :)

rugwa 

Wysłany: 2012-03-13, 21:47   

Czasami miewam doświadczenia, gdzie biorę udział w zajęciach - często jestem podczas tych doświadczeń świadoma, że jestem w świecie niefizycznym. Bardzo rzadko znajduję się w sali lekcyjnej, najczęściej mam wyświetlane obrazy, a do nich instruktaż w postaci głosu - lektora, z którym bardzo często mogę konwersować i zadawać pytania. Lekcje takie bardzo często odbywają się u mnie w obcym języku, najczęściej angielskim. Miałam już wykłady na temat identów, specyfiki relacji i interakcji międzyludzkich, czy mechaniki porozumiewania się z wewnętrznym głosem, parę lat temu zdawałam egzamin z odzyskiwania dusz. Miewam również inne, mniej oczywiste lekcje lub testy(najczęściej są to sytuacje, które powtarzają się raz za razem dopóki nie zrozumiem ich przesłania), bardzo wiele wnoszące do mojego doświadczania systemu życia ziemskiego. Cenne, miłe doświadczenia ;-)

head 

Wysłany: 2012-03-14, 00:10   

Jeżeli chodzi o lekcje to ja czasami miewam sny o szkole- podstawowej bądź średniej- gdzie spotykam kolegów z tamtych czasów. Często jest tak,że na zajęcia jestem spóźniony albo po dłuższej przerwie i nie bardzo wiem o czym mowa. I tu pojawia się lęk,wstyd i inne mniej przyjemne uczucia, że nie zdam do następnej klasy(czasem już się z tym godzę, poddaję).

Nie wiem czy tego typu sny to tylko upust nieprzyjemnych uczuć zakodowanych przez podświadomość, tęsknota za beztroskimi czasami czy może faktycznie zajęcia dla śpiących, o których wspominał Monroe.

Pewne jest natomiast to, że podczas takich zajęć kompletnie nie nadążam za tematem, zadania z jakbymatematyki są skomplikowane, pojęcia i terminy kompletnie niezrozumiałe a doświadczenia tam przeprowadzane totalnie absurdalne jak dla mnie na obecną chwilę. A i zapamiętać wszystko później to też problem.

Mam jednak nadzieję, że ta szkoła nie idzie w las i że moja podświadomość magazynuje jednak wiedzę tam zdobytą, którą będę mógł wykorzystać w przyszłości 8-)

marcinoo 

Wysłany: 2012-03-14, 01:53   

Widocznie trzeba polepszyć śnienie, żeby być być świadomym o wiele więcej rzeczy i żeby podczas zajęć o wiele więcej móc zapamiętać. Ale Rugwie naprawdę idzie bardzo dobrze ;) Kurczę, też chcę więcej pamiętać z tych zajęć :P . Ale najpierw trzeba będzie pokonać swoje lenistwo heh :D

itmartin
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-27, 20:43   

marcinoo tym wpisem uświadomiłes mi że faktycznie miałem takie "wykłady" we snie. Tylko ja nie zwracałem wogóle uwagi na treść, moja uwaga skupiała się na innych słuchaczach. I pamietam że o coś kogos pytałem ale nie otrzymałem odpowiedzi.
Ale fakt zawsze był to jakby koniec wykładu albo tuz przed - sprawdzanie obecności.

child 

Wysłany: 2012-12-15, 16:37   

Ja miałam kilka razy świadomy sen, w którym przewodnik pod różną postacią, najczęściej starszego mężczyzny, podawał mi do potrzymania różne przedmioty, dzięki czemu nabywałam nowej wiedzy o celu naszego istnienia. Pokazywał mi też różne miejsca, obrazy, nie umiem teraz tego przekazać bo po obudzeniu cała ta wiedza znika, jakby nie była przeznaczona dla mnie w tym skupieniu, jednak wiem, że co przyswojone to przyswojone ;)

Raz było też tak, że po zakończonej lekcji dostałam do podpisania protokół, że zakończyłam lekcję itd.

Ciekawe ;)

Natomiast jakby się tak zastanowić, to nie pamiętam żadnych typowych snów związanych ze szkołą czy testami/egzaminami, nawet tych nieświadomych.

Odpowiedz do tematu