Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka zdarzeń z mojego życia - czy mogą być powiązane z OOBE
Autor Wiadomość
dase 

Wysłany: 2013-03-22, 12:13   Kilka zdarzeń z mojego życia - czy mogą być powiązane z OOBE

Witam,

Jestem tu nowa i dlatego mam nadzieję, że wybaczycie mi być może infantylne, dla Was, pytanie.
Interesuje mnie od jakiegoś czasu OOBE, ale nigdy świadomie nie próbowałam wywołać tego stanu. Przyczyna? Zwykły lęk :)
Dlaczego mimo to jestem tym zainteresowana? Otóż, miałam w swoim życiu kilka dziwnych zdarzeń, które sprawiły, że zaczęłam interesować się ich podłożem i w ten właśnie sposób dowiedziałam się o OOBE i LD.
Zastanawiam się, czy miało to coś wspólnego z tymi zjawiskami? Czy może mam jakieś predyspozycje do tego, które tak się objawiły? A może to po prostu były niezwykłe sny, ale nic więcej? ;)

Opiszę te sytuacje:

:arrow: Jako dziecko, ok. 5 letnie (najwcześniejsze moje wspomnienie jest z tego okresu, pod tym względem) miewałam dość często sny, że się unoszę nad ziemią, że jeśli chcę, to mogę lecieć. Takie sny miewałam do ok. 8 roku życia, potem zniknęły. Pojawiły się jeszcze kilkukrotnie (nie więcej niż 5 razy) w ostatnich latach. Jest to uczucie lekkości, że mogę swobodnie odbijać się od ziemi, przepływać. Raz chyba w takim śnie towarzyszyła mi jakaś osoba, ale ona chyba nie mogła tego uczynić, mimo moich namów. Po takich snach zawsze przez cały dzień miałam dobre samopoczucie, dużo energii. Jednym słowem robiły na mnie wrażenie.

:arrow: Gdy miałam 18 lat, w moim życiu zdarzyła się przykra sytuacja, która sprawiła, że miałam głęboki dołek przez kolejne 2 lata. W rok po tym zdarzeniu, gdy nadal byłam w kiepskiej formie, miałam bardzo mocny sen. Znalazłam się w jakiś miejscu, nie było widać żadnych ścian, sufitu itd, wszystko spowijała jakaś biała mgła. Zauważyłam, że zbliża się do mnie jakaś postać, poczułam ogromny strach. Gdy była dość blisko zobaczyłam, że jest to Chrystus, który niesie na barkach krzyż, ma koronę cierniową, zakrwawione szaty. Wypowiedział moje imię i powiedział, żebym podeszła do niego. Czułam wielki strach i bałam się ruszyć z miejsca, jednak po chwili to zrobiłam i podeszłam do niego. Przytulił mnie wtedy i powiedział, że mnie kocha. Wtedy się obudziłam. Dodam, że nie jestem osobą religijną.

:arrow: Często miewałam sny, w których spotykałam zmarłych mi bliskich. Za każdym razem w tych snach miałam świadomość, że są to osoby zmarłe. Za każdym razem czułam strach przed nimi, wynikający z tej świadomości. W tych snach raczej nigdy się nie odzywali do mnie, najczęściej po prostu się uśmiechali do mnie. Raz tylko śnił mi się praktycznie codziennie mój wujek (zmarł młodo), było to bardzo męczące, przez mój strach, aż po kilku takich zdarzeniach powiedziałam, że nie chcę by więcej przychodził i wtedy to się skończyło.

:arrow: Dwa razy miałam sytuację też tzw. zmory nocnej. Aczkolwiek u mnie w obu przypadkach zdarzyło się to nad ranem. Uczucie świadomej głowy, ale niemożność poruszenia ciałem. Straszne przeżycie.

Mam nadzieję, że nie ośmieszyłam się za bardzo ;) Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, czy może to być powiązane z którymś ze wspomnianych wcześniej zjawisk :)

Elli 
Administrator

Wysłany: 2013-03-22, 12:43   

Kochana Dase - chyba zabronie uzywac na tym forum slowa: "osmieszylam sie" :D

Na tym forum NIKT sie nie osmiesza :)

Wielu z nas ma podobne przezycia do Twoich, jesli poczytasz forum to duzo znajdziesz. Ja mialam tez podobne przezycia z mgla, ale to bylo podczas operacji.

Jeszcze raz - witaj serdecznie na forum :)

marcinoo 

Wysłany: 2013-03-22, 12:43   

Według mojej klasyfikacji, Oobe to doświadczenia w których doświadcza się także samego procesu wyjścia z ciała, co nie znaczy, że same sny są gorsze od takiego Oobe. Każde takie doświadczenie jest niefizyczne, a dla nowych osób, które dopiero zapoznają się z tematyką Oobe proponuje się najpierw właśnie sny. Nie wiem dlaczego, ale Oobe stało się marką, która gwarantuje wysoką jakość doświadczeń przez samo to, że nazywa się Oobe. Natomiast sny w tym wypadku pełnią role podróbki, która stara się naśladować "ideał", ale jako, że jest "kopią" i nie można się pochwalić przed innymi ile to miało się wyjść, nie jest już tak bardzo chciana jak Oobe. Bo przecież każdy śni, a wychodzi z ciała elita :P Bzdura. Jak już pozbędziesz się nazewnictwa, które nadaje doświadczeniom poprzez to, jakiego rodzaju było to doświadzenie, a przez to jakiej jakości, tym szybciej przestaniesz się martwić, że to był "tylko sen". Tak więc zamiast na to co to było, radzę patrzeć na zawartość takiego doświadczenia i to, czym dla Ciebie ono było. Powodzenia w dalszym doświadczaniu ! :)

Ps: tak, mam klasyfikacje na Oobe i ld, ale to tylko w celach czysto technicznych.

Odpowiedz do tematu