Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prosba o wskazanie drogi.
Autor Wiadomość
Elli 
Administrator

Wysłany: 2011-06-21, 15:53   Prosba o wskazanie drogi.

Jest to mail wyslany do anonimowych porad z prosba o pomoc. Dajmy z siebie wszystko :)

--------

Witam

Od kilku lat staram się osiągnąć oobe jednak bez skutecznie próbowałem chyba już wszystkich technik 4+1 lina itp itd jednak dalej nie wyszedłem.Kilka razy miałem hipnogagi jednak dalej nie doznałem oobe Mam parę pytań związanych z tym tematem 1.Czy po wyjściu z ciała coś widzimy ponieważ jak mam rozpoznać że to oobe (czy jest możliwe nie pamiętanie oobe) 2.Kilka razy wydawało mi się i tak chyba nawet czułem że jestem blisko wyjścia nie czułem ciała ręce jakby lewitowały po chwili światła zaczęły mrugać mi przed oczami po chwili doszło do tego wszystkiego telepanie głowy.Jednak starałem się nie bać tego tylko po prostu przeczekać to wszystko spokojnie tak jak piszą na forach Jednak po chwili kolejne dziwne uczucie czy ja oddycham i jak serce zaczęło łomotać oddech ledwie co łapałem nie wiem czy byłem blisko czy też nie 3.Często mam problemy z połykaniem śliny strasznie mnie to irytuje 4.Także ćwiczę LD od kilku lat i także bezskutecznie prowadzę dziennik snów afirmuje się jednak dalej nic...
Jedyne chyba co mi wychodzi to szybka relaksacja ciała poddanie się autohipnozie otwieranie czakr medytacja...
Nie wiem proszę o pomoc o wskazanie drogi rozwoju PROSZĘ O POMOC oobemaniacy

dziękuję serdecznie
oraz pozdrawiam

tamisa34 

Wysłany: 2011-06-23, 11:30   

Nie wiem czy będzie to dobra wskazówka, bo... kiedyś to przełykanie śliny też mnie denerwowało, aktualnie od wielu lat, gdy medytuję na przykład, przyciskam język do podniebienia i przednich zębów, tak aby był nieco przytwierdzony, wtedy nie mam ślinotoku :mrgreen: i nie muszę przełykać, a gdy odpływam i ciało się rozluźnia samo z reguły już nie czuję napływu śliny po prostu. Tylko nie należy skupiać się na języku, ale po prostu wyćwiczyć sobie metodę na układ języka, który nie pobudza aktywnie ślinianek :)

A tak nawiasem mówiąc byłeś już bardzo blisko :) Zdarza się, że serce szaleje i ciężko złapać oddech, ale wiedz, że na pewno się nie udusisz. Jak się nie będziesz bał w żaden sposób tego zjawiska to i serce się uspokoi a i wtedy oddech się wyrówna. Jednak obawy jeszcze w tobie siedzą, stąd te łomotanie serca a tym samym problemy ze złapaniem oddechu.

NIEKONWENCJONALNE ROZMOWY, TO DOBRE ROZMOWY...

Zdjęcie avatara, za przyzwoleniem i z podziękowaniem z mojej strony: http://thias.flog.pl/
Ostatnio zmieniony przez tamisa34 2011-06-23, 11:36, w całości zmieniany 2 razy  

yomarin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-23, 11:56   

Elli napisał/a:
Często mam problemy z połykaniem śliny strasznie mnie to irytuje

Ponoć są jakieś ziolowe tabletki na ślinotok które wysuszają jamę ustną - serio mowię.

rugwa 

Wysłany: 2011-06-23, 15:10   

Intensywne wydzielanie się śliny może być też związane z nadmiernym zwracaniem na to wydzielanie się śliny uwagi. Gdy ciało jest zrelaksowane, a umysł spokojny to raczej ani ślina, ani nic innego rozpraszać obeowca nie powinno - oczywiście są to rugwiane wnioski wysnute nie w celu polemiki, ale ewentualnej porady :)

Fender
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-23, 22:05   

I nie palić, nikotyna także wzmaga wydzielanie się śliny :)

child 

Wysłany: 2011-06-26, 10:16   

Moje rady są takie:
1. Znajdź technikę relaksacji najbardziej Tobie odpowiadającą, a która jednocześnie pozwoli Ci nie zwracać uwagi na ciało fizyczne, próbuj tego tak długo, az poczujesz że faktycznie jesteś w stanie skupić się na przezyciach wewnętrznych a nie na zmysłach
2. Zapomnij o czymś takim jak "rozpoznawanie obe, otwieranie oczu" musisz najpierw skupić się na tym, iż nie posiadasz już ciała fizycznego, im częściej zaczniesz sobie tak mówić, tym łatwiej będzie Ci to ogarnąć. Mówię na podstawie własnych doświadczeń, mnie również fizyczne zmysły bardzo przeszkadzały na początku, trzeba totalnie zapomnieć, że się je ma, a aby się z tym oswoić patrz punkt 1
3. Byłeś już bardzo blisko, uczucie lewitowania, migotanie świateł...tak to jest to :) spróbuj jak najcześciej wracać do tego momentu i oswajać się z nim, koić lęk, nie spieszyć się. Dopiero gdy poczujesz że jest to stan względnie naturalny, zrób krok do przodu.
Powodzenia! :)

Shizmo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-29, 13:44   

No i mamy pierwsze boty na forum :)
Nie dobrze.

Elli 
Administrator

Wysłany: 2011-06-29, 14:38   

i po botach :D

mastergregor
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-10, 13:27   

cześć. mam na imię Grzesiek i pochodzę z Kożuchowa (niedaleko Zielonej Góry) . O OBE dowiedziałem się całkiem niedawno przez przypadek, gdy obejrzałem "Undergroundowe spotkanie OBE w Warszawie". dwa dni temu gdy "spałem" bardzo skupiałem się nad tym by wyrwać się z ciała. wyobraziłem sobie las. czułem trawe po której chodzę a powietrze zaczęło smakować inaczej. serce waliło mi jak dzwon a całe ciało było bardzo rozgrzewane od środka. gdy szedłem w wyobraźni przez las nagle zobaczyłem kilkoro "ludzi" którzy wycinają drzewa. krzyknąłem do nich że tak nie można i żeby odeszli i w tym momencie gorące światło rozpaliło mi czaszkę od środka :D przeszył mnie taki jakby "prąd". szedł od głowy w dół ciała i moje nogi (które od kilku minut powoli drętwiały) jakby "wyskoczyły" i ich nie czułem. przestraszyłem się bo w dodatku nie mogłem już ruszyć prawą ręką i wtedy otworzyłem oczy. gdy spojrzałem na ręce były jakby dalej od oczu niż w rzeczywistości... nie czytałem żadnych książek na temat OBE .[jeśli macie adresy książek elektronicznych które mógłbym ściągnąć byłbym wdzięczny za linki ;-) ] czy byłem na dobrej drodze czy też robie sobie złudną nadzieje ? z góry dzięki za odpowiedź :)

draq 

Wysłany: 2012-05-10, 22:45   

mastergregor jesteś na bardzo dobrej drodze. Stosuj wizualizację tak często, jak tylko chcesz i możesz. Bardzo pozytywnie wpływa ona na OOBE.

mastergregor
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-11, 09:39   

dzięki draq . jak będę miał nowe doświadczenia to na pewno się podziele. pzdr :)

Odpowiedz do tematu