Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
The Target Technique czyli technika z trzema przedmiotami.
Autor Wiadomość
lexass
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-25, 06:58   The Target Technique czyli technika z trzema przedmiotami.

Technika trzech przedmiotów...ciekawa nazwa Blaz...:), Z angielskiego technika ta nazywa się The Target Technique. Tak prawdę mówiąc to nie ma znaczenia ile tych przedmiotów użyjemy...może być zarówno 2, 3 jak i 5, 6, 7..itd. Im więcej nie znaczy tym lepiej...można łatwiej stracić koncentrację...pozostańmy więc przy 3 przedmiotach. Jak zaznaczyłem we wcześniejszym poście technika ta ma na celu odwrócić naszą uwagę od naszego ciała. Jeśli chodzi o same przedmioty naszej koncentracji najlepiej wybrać coś co doskonale znamy...wiemy jak czujemy ten przedmiot kiedy go dotykamy, czy jest chropowaty czy gładki, czy jest w dotyku ciepły czy zimny. Ważnym elementem w tej technice jest rónież aby wyobrażać sobie że przedmioty te są w pewnej odległości od nas...w innym pokoju, itp. Kiedy czujemy że nasze ciało powoli się rozluźnia i gdy oczy mamy zamknięte wyobrażamy sobie że wstajemy i podchodzimy do pierwszego przedmiot...bierzemy go w rękę i czyjemy jego powierzchnię, oglądamy go z każdej strony, przyglądając się najmniejszym detalom....czujemy czy jest ciepły, zimny, ciężki, lekki..itp. Po prostu poświęcamy danemu przedmiotowi całkowitą uwagę. Następnie podchodzimy do następnego przedmiotu i powtarzamy proces. To samo robimy z kolejnym przedmiotem. Najważniejszą sprawą jest jak najbardziej realne wyobrażenie sobie całego procesu, począwszy od wstania aż do oglądania ostatniego przedmiotu. Ważne jest również aby przedmioty te były realne a nie coś co sami sobie wymyślimy. Jeśli mamy problemy z koncetracją można zacząć od wyobrażania sobie palącej się powoli świecy, obserwując płomień. Ja często zapalam sobie świecę i obserwuję płomień, utrwalając sobie w ten sposób ten obraz, który mogę później użyć w swoich medytacjach.

Blaz 
Moderator

Wysłany: 2011-02-25, 07:12   

Dzięki Lexass, będę próbował :)

Kamilo 19 

Wysłany: 2011-02-25, 07:23   

Słyszałem kiedyś o tej technice :) Jeszcze nie korzystałem, ale w najbliższym czasie na pewno spróbuje ;-)

Blaz 
Moderator

Wysłany: 2011-02-25, 11:36   

To mi trochę przypomina przygotowywanie totemów z "Incepcji" :) Muszę sobie wybrać jakiś przedmiot, ciekawe które najlepiej się nadają.

Abi 
Obemaniaczka

Wysłany: 2011-02-25, 11:50   

Ja kiedys zrobiłam sobie taki własny tajemniczy przedmiot (lancuszek), kiedy wieczorem zakladalam go na siebie to znaczylo ze bede miec oobe. Najpierw zakladalam go przy 4+1 bo ta metoda dawala u mnie najlepsze rezultaty. Udawalo sie, potem, gdy nabral mocy zakladalam go tez wieczorami.
Teraz juz nie zakladam, bo mi sie nie chce :P

piczasso
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-12, 14:15   

Cytat:
Ja kiedys zrobiłam sobie taki własny tajemniczy przedmiot (lancuszek)

Ale działa prawda ? bo ja tak też próbuję robić?
Ostatnio zmieniony przez Elli 2011-03-14, 00:23, w całości zmieniany 2 razy  

Abi 
Obemaniaczka

Wysłany: 2011-03-12, 21:52   

U mnie działało, bo byla to zasada skojarzeń. Mam przedmiot=doświadczam oobe. Ale tak naprawde to to wiekszego znaczenia raczej nie ma, bardziej to taki "rytuał" dla podświadomosci.
Teraz juz go nie zakladam, bardziej motywuja mnie moje cele w oobe do wyjsc :)
skol

tamisa34 

Wysłany: 2011-03-13, 17:33   

Abi napisał/a:
U mnie działało, bo byla to zasada skojarzeń. Mam przedmiot=doświadczam oobe. Ale tak naprawde to to wiekszego znaczenia raczej nie ma, bardziej to taki "rytuał" dla podświadomosci.
Teraz juz go nie zakladam, bardziej motywuja mnie moje cele w oobe do wyjsc :)
skol

Abi masz boską rację... każdy może wypracować sobie własną technikę odpowiadającą jemu samemu. Dla nieco obeznanych, bariera jest coraz mniejsza i z powodzeniem można stosować wszelakie techniki.
Na przykład ja ostatnio zastosowałam zasypianie przy książce z usiłowaniem zatrzymania świadomości (dodam pierwszy raz wychodziłam z własnej woli, ale niejako mam jakieś tam doświadczenie z wychodzeniem). Dla ludzi, którzy mają niejakie doświadczenie technika to coś takiego jak kichanie, gdy wierci w nosie a kichanie nie przychodzi :lol: na zasadzie "popróbujemy a się przekonamy" można powąchać pieprz i kichnąć fest. Każda metoda działa lub nie, ale nie zmienia to faktu, że większość ma własną technikę odpowiednią dla ich/ nas samych lub też kilka metod, metodą prób i błędów ;-)

NIEKONWENCJONALNE ROZMOWY, TO DOBRE ROZMOWY...

Zdjęcie avatara, za przyzwoleniem i z podziękowaniem z mojej strony: http://thias.flog.pl/
Ostatnio zmieniony przez tamisa34 2011-03-13, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu