Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Elli
2011-04-18, 10:41
Powtarzający się problem przy technice 4+1
Autor Wiadomość
Karaii
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-01, 21:15   Powtarzający się problem przy technice 4+1

Drodzy Obenauci mam problem a właściwie przeszkodę przy technice 4+1. Robię wszystko tak jak powinnam. Kilka godzin snu, potem wybudzanie aż do stanu gdzie nie chce mi się spać. Kiedy już sobie leże, relaksuje się i czuje że coś się dzieje. Czuje od nóg takie przechodzące uczucie lekkości i tak jakby lecę do tyłu. I tu zaczyna się problem. Kiedy to uczucie "dochodzi" do klatki piersiowej serce zaczyna mi bić okropnie szybko i wszystko się kończy. :-/
Poradźcie coś. :)hop

xXkamilXX
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-01, 21:39   

To był sygnał do wyjścia mogłeś poprosić mtj żeby cię wyciągnął

lexass
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-01, 21:47   

Przestań skupiać się na swoim ciele fizycznym, pomyś o drzwiach, oknie czy dachu że tam jesteś...po prostu zmuś się do mentalnego przejścia (wyobraź sobie że jesteś przy drzwiach, oknie, itp) zdala od ciała fizycznego. Każda myśl w tym momencie o ciele fizycznym spowoduje przerwanie wychodzenia z ciała fizycznego.

Piotrek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-02, 13:03   

A co tu radzić?
Powtarzaj procedurę raz za razem aż wyjdziesz. Serducho bije z ekscytacji. Weź kilka głębokich wdechów i wydechów jakbyś chciał zdmuchnąć świeczkę i kontynuuj relaksację, aż zacznie się proces oddzielania, lub utracisz na chwilę świadomość by ją odzyskać w poza. Pewnie odpuszczasz i udajesz się w kimę? Tak? Walcz do samego rana! Hardcorowy, nie ma opierdzielania! Dzień po dniu, poranek po poranku!

Abi 
Obemaniaczka

Wysłany: 2011-04-02, 15:09   Re: Powtarzający się problem przy technice 4+1

Karaii napisał/a:
Czuje od nóg takie przechodzące uczucie lekkości i tak jakby lecę do tyłu.

W tym momencie polecam intensywne myslenie, wrecz przekonanie w myslach siebie, ze oto opuszczam swoje cialo. Nie myslec o bijacym sercu skoncentrowac sie juz na tym, ze jestes poza. Tak dlugo, az sie tam znajdziesz.

Karaii
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-02, 20:13   

Piotrek napisał/a:
Pewnie odpuszczasz i udajesz się w kimę? Tak?

Na szczęścia nie. Zawsze próbuje do końca. Dotąd aż urywa mi się film i budzę się rano...

Fender
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-04, 10:06   

Elo, odkopałem dosyć stary temat. :P
Mam pytanie co do tematu:
To że myślisz o tym że jesteś gdzieś poza C.F. sprawdza się zawsze?
I co i tak nagle znajdziemy się tam gdzie myślimy?
Ostatnio zmieniony przez Fender 2011-04-04, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  

Abi 
Obemaniaczka

Wysłany: 2011-04-04, 18:57   

Fender napisał/a:

To że myślisz o tym że jesteś gdzieś poza C.F. sprawdza się zawsze?

Nie zawsze, ale to działa na zasadzie sugestii.

Fender napisał/a:

I co i tak nagle znajdziemy się tam gdzie myślimy?

Np dzis rano mialam taka sytuacje, ze doslownie na sekundke sie przebudzilam, ale od razu to przechwycilam i zanim otworzylam oczy powiedzialam sobie ze teraz moge wyjsc poza ciało. Poł śpiące ciało i umysł od razu przechwyciły sugestię i pojawiły się delikatne wybracje a potem wywaliło mnie dosłownie od razu pzrez okno na zewnątrz!

Poprostu za kazdym razem jak wychodzisz mow sobie w myslach ze "teraz mam oobe" albo ze "teraz wychodze" Nawet zreszta nie mowisz tak myslec, poprostu poczuj to a potem jak bedziesz mial wprawe to tylko przywołaj te odczucia w stanie pomiedzy snem a jawa.

Fender
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-04, 19:09   

Hmm, to dobre jest. Pomyśle o tym jak już mi się COKOLWIEK uda... A czy dla początkującego dobrym rozwiązaniem są takie techniki jak gromadzenie energii, miłości etc. ?(Jak ktoś czytał książke B. Moena to załapie o co chodzi, a jak ktoś jest kumaty to też ;) )
Ostatnio zmieniony przez Fender 2011-04-04, 19:09, w całości zmieniany 1 raz  

Abi 
Obemaniaczka

Wysłany: 2011-04-04, 19:50   

Moim zdaniem tak, ale polecam to wszystko łączyc z techinką 4+1 badz inną z przerywanym snem.

Tak jak mówisz, gromadzenie enegrii itp to wszystko pozwala nam sie skupic i spojrzec na to co wewnętrzne. Połączenie tego z technikami typu 4+1 da efekty szybko!

No a jak Ci idzie 4+1 i jej pokrewne ;) ?

Fender
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-04, 20:12   

Z przebudzaniem nie mam jakiś dużych oporów bo jeżeli sie napijesz wody przed snem to i tak i tak musisz wstać ;) . Muszę tylko popracować nad tym żeby nie zasypiać przy próbach :/. Darek w książce pisał coś o wsadzeniu sobie wykałaczki w zęby czy zmianie miejsca snu. Ale aktualnie muszę odespać normalnie, niestety mam nockę zarwaną i chyba nie będzie sensu wstawać o 3-4 rano jak pewnie sen weźmie górę. Mam nadzieję że już od środy wszystko wróci do normy i spróbuję wylecieć. Jakie kolwiek nowe doświadczenia opiszę w nowym temacie. Serdeczne dzięki kolejny raz za pomoc, Abi :D

Abi 
Obemaniaczka

Wysłany: 2011-04-04, 20:13   

Trzymam kciuki! :) >>hug1
Oczywiscie pisz jak idzie !:)

Odpowiedz do tematu