Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy raz :P
Autor Wiadomość
Blaz 
Moderator

Wysłany: 2012-01-20, 08:45   Pierwszy raz :P

Hej,

Chciałem się niniejszym pochwalić, że mam za sobą pierwsze satysfakcjonujące LD :) Było przenikanie przez drzwi, było dużo czasu na zabawę i doświadczenia.

Najbardziej mi pomagał test rzeczywistości z zatykaniem nosa, upewniał mnie, że nie znajduję się w fizyku. Starałem się co jakiś czas pocierać przedmioty, żeby nie stracić dostrojenia.

Próbowałem skakać z okna, ale mimo wszystko się nie odważyłem. Sen trwał naprawdę długo, niestety skończył się, gdy chciałem bliżej zapoznać się z napotkaną kobietą ;)

Dzięki wszystkim za rady!

SAVANA 
SAVANA

Wysłany: 2012-01-20, 09:48   

Gratulacje Blaz! Wielki dzień! Szkoda, że nie skoczyłeś i nie polatałeś przy okazji. Dokładnie pamiętam mój testowy skok w LD z wysokości. Nie było to z okna a nad Wisłą ze skarpy (wysokiej). Na tej skarpie w rzeczywistości są barierki, żeby ludzie nie pospadali. W LD też były. Weszłam na barierkę i skoczyłam wiedząc z wcześniej przeczytanych gdzieś instrukcji, jak to mniej więcej będzie wyglądało, i że nic mi się nie może stać. Pamiętam dokładnie, że to nie był spontan, tylko testowanie w LD tego, o czym wcześniej czytałam. Skakanie i latanie jest SUPER!
Co poczułeś w chwili przenikania przez drzwi? Przez szybę, to jest uczucie jakby w żelatynę się wchodziło albo w silikon, ale to uczucie trwa bardzo krótko, bo szyba jest cieniutka. A co do tej kobiety, to że tak powiem....normalka. No mój drogi.... coś za coś. Nie można mieć wszystkiego ;)

marmuch 

Wysłany: 2012-01-20, 12:01   

Ja też Ci gratuluję Blaz. Jesteś żywym dowodem na to że dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych. Motywacji Ci nie życzę bo masz jej teraz pewnie w nadmiarze :mrgreen:

Cassiel 

Wysłany: 2012-01-20, 12:17   

A nie mówiłem, że się uda, hehe! :) Gratuluję, teraz już z górki! ;)

Elli 
Administrator

Wysłany: 2012-01-20, 12:42   

Hahaha :D

Blaz jak sie ciesze. Lody zostaly przelamane :)

rugwa 

Wysłany: 2012-01-20, 13:22   

Fajowo Blaz, dołączyłeś w końcu do nas po tej "drugiej stronie" :mrgreen: :D

Blaz 
Moderator

Wysłany: 2012-01-21, 08:20   

SAVANA napisał/a:
Co poczułeś w chwili przenikania przez drzwi? Przez szybę, to jest uczucie jakby w żelatynę się wchodziło albo w silikon

Przechodziłem przez drzwi z szybą i właśnie tak było, z tymże ten silikon się rozciągał i nie mogłem go przerwać. Generalnie jeszcze przede mną sporo pracy.

Słuchajcie, a czy zauważyliście, że wytężony wysiłek umysłowy w ciągu dnia sprzyja doświadczeniom w Poza? Jakby mózg był "rozćwiczony".

rugwa 

Wysłany: 2012-01-21, 14:43   

Blaz napisał/a:
Słuchajcie, a czy zauważyliście, że wytężony wysiłek umysłowy w ciągu dnia sprzyja doświadczeniom w Poza? Jakby mózg był "rozćwiczony".

Tak,zauważyłam. Jednak chodzi tu o wysiłek umysłowy w sensie uczenia się nowych rzeczy/ogarniania świadomością jak np. nauka gry na pianinie, a nie o wysiłek umysłowy w sensie przetwarzania wielkiej ilości informacji np. poprzez oglądanie tv - to może oobe wręcz zaszkodzić. Tak rugiew to widzi:)

MaxDemian
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-24, 20:29   

Blaz napisał/a:
SAVANA napisał/a:
Co poczułeś w chwili przenikania przez drzwi? Przez szybę, to jest uczucie jakby w żelatynę się wchodziło albo w silikon

Przechodziłem przez drzwi z szybą i właśnie tak było, z tymże ten silikon się rozciągał i nie mogłem go przerwać. Generalnie jeszcze przede mną sporo pracy.

Gdy się uczysz to zaprzęgasz umysł do pracy poprzez skupienie(koncentrację), a to z kolei sprawia, że umysł się wycisza(tzn. męczy i przestaje szaleć). Im dłuższa jest taka praca tym lepsze efekty wyciszenia i koncentracji można uzyskać.

child 

Wysłany: 2012-12-15, 16:50   

rugwa napisał/a:
Blaz napisał/a:

Tak,zauważyłam. Jednak chodzi tu o wysiłek umysłowy w sensie uczenia się nowych rzeczy/ogarniania świadomością jak np. nauka gry na pianinie, a nie o wysiłek umysłowy w sensie przetwarzania wielkiej ilości informacji np. poprzez oglądanie tv - to może oobe wręcz zaszkodzić. Tak rugiew to widzi:)

O tak, to są święte słowa Rugwa :)

Ogólnie jest tak, że ćwicząc koncentrację uczymy się skupiać energię na jednej czynności, co bardzo pomaga w niefizycznych doznaniach, ja się właśnie powoli tego uczę ;)
Koncentracja - skupianie energii - wyjście z ciała - koncentracja - skupianie energii - efekty w lepszym dostrojeniu i oszczędzaniu energii na dłuższe i dalsze wyjścia gwarantowane ;) (to tylko moje zdanie oczywiście, nie wiem czy to się sprawdza u kaźdego ;) )

Odpowiedz do tematu