Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektrownia jądrowa w Polsce - za czy przeciw...
Autor Wiadomość
tamisa34 

Wysłany: 2012-07-15, 10:23   Elektrownia jądrowa w Polsce - za czy przeciw...

Ja mimo wszystko jestem przeciw. A najlepszy motyw, gdzie Patrick Moore mówi, że gdyby Polska zaczęła wykorzystywać własne złoża gazu, koszta energii można byłoby obniżyć nawet o 75%. Jasne, ale ten pan jeszcze tego nie czeknął, że polskie złoża gazu łupkowego obwarowane są już przez koncerny amerykańskie. Jeszcze nie zdążyliśmy wydobywać, a amerykanie już dzielą skórę na niedźwiedziu. Możemy uniezależnić się od Rosji, ale będziemy pracować na amerykanów... i gdzie tu niezależność?

Link do krótkiego reportażu:
http://kontrowersje.wp.tv...=5ecf2#m1051091

NIEKONWENCJONALNE ROZMOWY, TO DOBRE ROZMOWY...

Zdjęcie avatara, za przyzwoleniem i z podziękowaniem z mojej strony: http://thias.flog.pl/

Sputnik 

Wysłany: 2012-07-15, 12:17   

Interesuje się promieniowaniem jonizacyjnym i jestem ZA elektrownią w Polsce, już pisze czemu:

- Zanieczyszczenie środowiska odpadkami promietwórczymi. Tak się składa,że elektrownie konwencjonalne (węglowe) wytwarzają kilkakrotnie WIĘCEJ odpadów radioatkywnych niż elektrownie atomowe. Czemu? Bo w złożach węgla nie mamy czystego węgla ale mieszankę różnych pierwiastków w tym uran. Bardzo mało go jest ale też trzeba bardzo dużo węgla spalić aby otrzymać tyle samo energi co z grama uranu. Uran dostaje się do pieca węglowego a potem ulatuje do atmosfery i podnosi poziom promieniowania na dużej powierzchni.

-Bezpieczeństwo technologiczne. Do tej pory (58 lat od pierwszej elektrowni) były o zgrozo TYLKO 2 groźne wypadki: Czarnobyl i Fukushima. W Czarnobylu wystąpił błąd człowieka a w drugim przypadku projektant nie przewidział, że elektrownia będzie narażona na tak duże trzęsienie ziemi oraz tsunami.
Polska nie leży w strefie sejsmicznej oraz nie przelatują przez Polskę cyklony więc nie ma zagrożenia od strony natury. A od strony człowieka? Bezpieczeństwo i procedury ochronne w znacznym stopniu się poprawiły przez ostatnie lata. A terroryzm? Mało prawdopodobne.

-Skutki biologiczne. To, że na terenie czarnobyla jest jałowa pustynia to mit. Jeśli ktoś lubi filmy przyrodnicze to polecam to:
http://www.youtube.com/watch?v=Ny7SXod98z8
Według tego dokumentu tylko jedno zwierze zmutowało. Sowa która miła inne kolory piór jak standardowa, ale szybko wymarła. Gdy z okolicy czarnobyla odeszli ludzie królestwo zwierząt szybko powróciło. Pojawiły się tam niedźwiedzie które były zagrożone, łosie, wilki oraz od groma innych zwierząt. Czemu te zwierzęta nie giną od promieniowania? Dlatego, że w podwyższone promieniowanie powoduje regeneracje komórek. Część komórek rozpada się od promieniowania ale szybko jest zastępowana przez inne komórki które wytwarza organizm. Oczywiście ten pozytywny efekt występuje do pewnego stopnia poziomu promieniowania.

http://www.czarnobyl1986....w/paryszew.html
Urodzony w 1937, likwidator w 1986, cały czas mieszka w Strefie zamkniętej i ... jest zdrowy.

Na koniec ciekawostka. Wiesz,że poziom promieniowania w Prypeci (miasteczko o krok od reaktora) jest MNIEJSZY niż w centrum Warszawy?

Ale się rozpisałem być może o czymś jeszcze zapomniałem, jestem otwarty na wszelką polemikę.

deiw

Wysłany: 2012-07-15, 13:23   

Nie wiedzieliśmy jak wydobywać gaz łupkowy. Amerykanie się do tego dobrali, ponieważ sprzedali nam technologię. Poza tym ostatnio podali, że Niemcy mają większe złoża tego gazu od nas. Co do elektrowni jestem za. Wszyscy naokoło korzystają z nich i nie narzekają. Technologia poszła naprzód, idzie nadal i uważam, że nie można ich porównywać do np. Czarnobyla. Podsumowując przydałoby się większe uniezależnienie energetyczne od krajów ekspotyujących. Szkoda tylko, że nasz rząd tak mało robi.

OBE Maniacy! DO BOJU!

Sputnik 

Wysłany: 2012-07-15, 13:34   

Przypomniało mi się coś jeszcze odnośnie składowania zużytego paliwa jądrowego.
Są zwykle 3 opcje: wywalić do oceanu, wysłać na składowisko do afryki albo zakopać kilka km pod ziemią. Moim zdaniem ostatnia opcja jest jedna słuszna.
Skąd się ten uran wziął? Z ziemi, więc do kąd powinien wrócić? Też do ziemi. Jakie są zalety? jak się zasypie szyb i postawi budkę strażnika na powierzchni to ciężko będzie paliwo ukraść i użyć w niecnych celach przez złych ludzi. Przez grubą warstwę ziemi promieniowanie się nie przebije więc skażenie powierzchni zerowe (oczywiście robić szyby z dala od podziemnych rzek).
Wady? napromieniowane bakterie żyjące w skale nie daleko paliwa oraz protestujący "ekolodzy" na powierzchni :)

Przysłowie mówi "czego oczy nie widzą tego sercu nie żal" Przykład podobny do omawianego powyżej. A mianowicie zwykłe wysypiska śmieci. Lądują tam przeróżne chemikalia, nieczystości i powstają ogniska choroby a mimo to większość ludzi ma daleko gdzieś, że taka mewa czy robak wypije rozpuszczalnik czy wytrawiacz i po kilku metrach padnie trupem. A dla tych samych ludzi składowanie odpadów pod ziemią jest beee i koniec, choć taki sposób składowania jest najodpowiedniejszy (przynajmniej wg. mnie)

Polska nie powinna korzystać z energii jądrowej? No dobra ale tak się składa, że korzystamy z atomu a mianowicie podkarpacie ciągnie znaczną część prądu z Ukrainy a mianowicie z elektrowni atomowej Chmielnickaja.
Jeszcze nie widziałem protestów aby "odłączyć się" od atomu z Ukrainy ;-)
Prawdopodobnie dlatego, że wtedy prąd by podrożał. O i tu kolejny argument za elektrowniami atomowymi, prąd by staniał ;-)

Edit: deiw tak się składa, że POLACY opatentowali jak wydobywać gaz łupkowy, tu nie potrzeba hamerykanów z techologiami nasa tylko jednego ogarniętego przedsiębiorce który odkurzy stary patent.
Ostatnio zmieniony przez Sputnik 2012-07-15, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  

tamisa34 

Wysłany: 2012-07-15, 15:13   

Sputnik napisał/a:
Na koniec ciekawostka. Wiesz,że poziom promieniowania w Prypeci (miasteczko o krok od reaktora) jest MNIEJSZY niż w centrum Warszawy?

Ale się rozpisałem być może o czymś jeszcze zapomniałem, jestem otwarty na wszelką polemikę.

Moim zdaniem zapomniałeś pojechać do Prypeci z licznikiem Geigera :D Przyroda się tam odnajduję, ale nie każdy człowiek. Wytłumaczę to przy chwili czasu :)
Wypowiem się nieco później, ponieważ mam gościa (siostrzenicę :D ), którego idę oprowadzić po mieście. Ogólnie rzecz biorąc... mając cokolwiek przeciw elektrowniom jądrowym, nawet nie pomyślałam o Czarnobylu, ale nie wiem dlaczego wszyscy tak myślą :)

Zdjęcie avatara, za przyzwoleniem i z podziękowaniem z mojej strony: http://thias.flog.pl/

Sputnik 

Wysłany: 2012-07-15, 17:31   

Mam 5 dozymetrów w domu, chciałem jechać na wycieczkę do Czarnobyla ale tydzień jakieś 1200zł muszę pozbierać:P

Co do poziomu promieniowania to chodzi mi samo centrum miasta na wysokości głowy :) Poza miastem przy poziomie gruntu promieniowanie jest tak wysokie, że przekręca liczniki geigera.

deiw

Wysłany: 2012-07-15, 22:23   

Sputnik, nie wiem skąd masz takie informacje ale zużytego uranu nie wyrzuca się do morza. Istnieją w nim specjalne, szczelne magazy, w którym może być przechowywany.

OBE Maniacy! DO BOJU!

Sputnik 

Wysłany: 2012-07-15, 22:35   

Nie napisałem, że ktoś tak robi. Napisałem, że jest taka możliwość. A co wyrzucają do morza? Po drugiej wojnie światowej amerykanie wyrzucali miliony ton wyprodukowanej na zaś amunicji i bomb do oceanów. Oczywiście jeśli filmy dokumentalne które oglądałem nie kłamią. O tym co teraz trafia do oceanów szkoda wspominać.

rugwa 

Wysłany: 2012-07-16, 13:40   

Tych co chcą wyciągnąć korzyści z elektrowni atomowych i tak nie obchodzi czy jestem za czy przeciw. Wiem, że gdybym była planetą Ziemią nie chciałabym, żeby ktoś mnie wykorzystywał, nie dając nic w zamian; zatem wedle powiedzenia: "nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe", jedynymi dopuszczalnymi dla mnie opcjami są odnawialne źródła energii oraz wykorzystywanie bardziej zaawansowanej od el. atomowych technologii do tworzenia tzw. free energy.
A zresztą wystarczy poza ciałem zobaczyć jak te el. atomowe naprawdę(a nie tylko w, być może, zmanipulowanych publikacjach) funkcjonują i oddziałują... w końcu to forum oobe, a czasem mam wrażenie, że ten temat gdzieś zanika - z oobe można dowiedzieć się wszystkiego i skończyć ze spekulacjami. No chyba, że ktoś lubi dyskutować i startować w zawodach na najbardzi <ok> ej przekonywujące intelektualne argumenty.

Sputnik 

Wysłany: 2012-07-16, 14:07   

rugwa ten temat oraz inne http://forum.obemania.pl/viewtopic.php?t=1165
umarły śmiercią naturalną a chcesz zwiedzać elektrownie i patrzeć na panele kontrolne i zwiedzać maszynownie i stwierdzać czy wszystko jest zgodne z ogólnodostępnymi informacjami? :-D

rugwa 

Wysłany: 2012-07-16, 14:43   

Sputnik napisał/a:
rugwa ten temat oraz inne http://forum.obemania.pl/viewtopic.php?t=1165
umarły śmiercią naturalną a chcesz zwiedzać elektrownie i patrzeć na panele kontrolne i zwiedzać maszynownie i stwierdzać czy wszystko jest zgodne z ogólnodostępnymi informacjami? :-D

Dla mnie nie umarły. Niekoniecznie, chcę zwiedzać w oobe elektrownie, bo po 1 dla mnie to nudy, a po 2 znam odpowiedź na twoje pytanie, którą pozostawiam sobie. Każdy niech sprawdzi sam i się przekona, wystarczy chwila wyciszenia, by poznać odpowiedzi. <lewituje>

tamisa34 

Wysłany: 2012-07-17, 13:01   

Sputnik napisał/a:

http://www.czarnobyl1986....w/paryszew.html
Urodzony w 1937, likwidator w 1986, cały czas mieszka w Strefie zamkniętej i ... jest zdrowy.

Państwo Maria i Iwan Semeniuk mieszkają w miejscowości Paryszew, znajdującej się w strefie otwartej zony zero o skażeniu do 5 Ci na km2 cezu-137, czyli mieszkają w strefie najmniej skażonej, dlatego może im wcale nic nie dolegać. Podatność organizmów żywych na promieniowanie jest bardzo zróżnicowana, ale mieszcząca się w uogólnionych, zakładanych skalach pomiarów. Jak wiesz zona zero obejmuje strefy o różnym stopniu napromieniowania, tzn.: a) strefa zamknięta, b) strefa stałej kontroli, c) strefa tymczasowej kontroli, d) strefa otwarta. Wszystkie te strefy należą do zony zero, czyli bezpośrednio (a,b) lub potencjalnie (c, d) niebezpiecznych. I chociaż aktualnie prawie nie używa się przelicznika na jednostkę kiur (Ci) zaś na bardziej jednostkową bekerel (Bq), nie zmienia to faktu, że zony nadal dzieli się na w/w strefy i w kwestii Czarnobyla do dziś pozostały one niezmienne.

Co do promieniowania w Prypeci w porównaniu z Warszawą... tutaj ewidentnie widać ignorancję ludzi, gdyż wystarczy być średnio obeznanym w aktualnościach z kraju i ze świata, aby wiedzieć, że w niektórych rejonach Polski stale rośnie poziom promieniowania. To nie jest tak, że Prypeć przestał być potencjalnie niebezpieczny, ale właśnie potencjalnie niebezpieczne stają się niektóre rejony Polski, zwłaszcza w okręgu mazowieckim. Dlaczego? Nie chciałabym wysnuwać na ten temat teorii, więc jeśli ktoś interesuje się tą kwestią, za pewne znajdzie odpowiedź, wszakże oficjalnie w mediach o tym nie powiedzą i przynajmniej tego jestem pewna.

Co do samego powstania elektrowni jądrowej w Polsce, czy ogólnie elektrowni jądrowych pomijając Czarnobyl, wszakże aktualnie nie łączę obu tych tematów (dość odległe czasy i technologia), wypowiem się przy chwili wolnego czasu (dość obszerny to temat).

Ostatnio zmieniony przez tamisa34 2012-07-17, 13:03, w całości zmieniany 2 razy  

Mescalito
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-20, 00:51   

Ja jestem ABSOLUTNIE PRZECIW jakimkolwiek elektrowniom atomowym, nie ważne czy w Polsce, czy gdzie indziej. Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo myślę, że wystarczy obejrzeć i zrozumieć o czym mowa jest tutaj:

http://www.youtube.com/wa...vk&feature=plcp

Now and Zen
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-14, 08:39   

Pohamujcie swoje chore pragnienia,skończcie wybierać między dżumą ,a cholerą i przestańcie "czynić sobie Ziemie poddaną",jak polecił jakiś hebrajski demon.
...i zobaczycie,że Życie ciągle JEST ...bez elektrowni atomowych,bez łupków ( których wydobycie powoduje katastrofalne zniszczenie środowiska naturalnego) i bez tej nieustannej pogoni za pieniędzmi...
Bez GMO,bez Chemitrails nad głowami,bez ciągłej kontroli ze strony nie-rządów.
Pętla totalitaryzmu zaciska się coraz bardziej,ale mało kto to zauważa.
Niewolnicy rodzą następnych niewolników i "uczą" ich jak się dostosować do chorego systemu.
A dostosowywanie się do chorego systemu jest objawem ciężkiej paranoi.
Ludzie powoli,acz sukcesywnie zamieniają się w bezduszne kukły.
Jak my się nie obudzimy,to KTO ?
Jeśli nie TERAZ to kiedy ?
Co zostanie po nas ? Tyle co po Fukushimie !
Ostatnio zmieniony przez Now and Zen 2012-08-14, 09:08, w całości zmieniany 1 raz  

Sputnik 

Wysłany: 2012-08-14, 15:32   

Now and Zen, nie obraź się ale czy kościół rodzine Ci zamordował, że masz takie negatywne podejście do niego? Nie jestem katolikiem ale każdy ma wolną wole i może wierzyć w co chce, nawet i latającego potwora spageti.
Wierze, że każdy w wcześniejszym czy późniejszym wcieleniu ogarnie OOBE i pozbędzie się wszystkich uprzedzeń.
Proszę nie mieszać polityki do tego tematu bo jak rządzący będą chcieli (albo ci co im koperty dają) to i tak wybudują tą cholerną elektrownie mimo protestów.

Odpowiedz do tematu