Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dywagacja na temat odmiennych stanów świadomości
Autor Wiadomość
ComfortablyNumb 

Wysłany: 2013-04-09, 18:49   Dywagacja na temat odmiennych stanów świadomości

Zapoznałem sie ostatnio z ciekawości w pewnym zakresie z książką Petera Carolla - Psychonauta. I mam takie dywagacje w którym kierunku zmierza prawda tego naszego istnienia. Tu zestawia sie wiele ideologii funkcjonujących we wszechświecie, buddyzm do czegoś dąży do samozbawienia, chrześcijaństwo znowu dąży do czego innego. wszystko do czegoś dąży w pewnych liniach stykając sie i rozchodząć, oobe jest sprawą bardzo ciekawą i z dobrymi intencjami jak wiadomo służy samorozwojowi, lecz bardzo ciekawe ma podejscie autor do eksterioryzacji (tej ksiazki) uwaza ja za jeden z wielu rytualow magicznych, wchodzac w inne stany swiadomosci poprzez kontakt z "tamtymi" istotami otwieraja sie na nas rozne mozliwosci, tylko dlaczego on otwiera ta droge poprzez symbole chaosu.. feee.... a ludzkość funkcjonuje nadal, i jaki jest cel tego funkcjonowania, czy każdy jest elementem zbiorowej wielkiej jaźni... czy kazdy powinien dazyc do samozbawienia, czy do pomocy innym, wchodzac w lancuch kolejnych wcielen... to jest dobre pytanie ;)

pzdr

p.s no i ta ksiazka nieszczesna jakby ktos chcial sie zapoznac
http://www.speedyshare.co...Psychonauta.pdf
Ostatnio zmieniony przez ComfortablyNumb 2013-04-09, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  

rugwa 

Wysłany: 2013-04-09, 23:30   

Ano właśnie, jedną z pułapek "rozwoju duchowego" jest dążenie do rozwoju, planowanie do bycia kimś innym/lepszym niż jest się obecnie. Wszelkie religie wykorzystują ten fakt by z ludzi zrobić ułomów, którym trzeba pomóc by stali się godni i fajni. A ja się pytam: czy czegoś nam brakuje już teraz? Czy naprawdę musimy do czegokolwiek dążyć? Czy musimy stać się kimś lepszym niż jesteśmy teraz? A może jednak istotą naszego istnienia jest raczej przeżywanie chwili obecnej i obserwacja samego siebie w niej aniżeli wyczekiwanie do usranej śmierci tej odpowiedniej chwili, w której zachowamy się w ten odpowiedni sposób?
Oobe jako magiczny rytuał - bardzo dla mnie ciekawe i kompletnie niezrozumiałe stwierdzenie. Może autor książki oobe nie doświadczył? Magii w oobe zero, a o "tamtych istotach" nic mi nie wiadomo. Oczywiście wszystko co napisałam wynika z mojego doświadczenia, które może być rozbieżne z innymi doświadczeniami, a książki nie czytałam. >>:))

ComfortablyNumb 

Wysłany: 2013-04-15, 15:50   

Mam takie małe pytanie, jakie odniesienie innych wymiarów (rzeczywistości) ma sie do naszego zycia tutaj? zetkneliście sie z tym? Jak to mozna przedstawić względem płaszczyzny życia tutaj? jakoś zobrazować? Jaki to ma sens, i jak sie łączy z nami tutaj, oprucz linearności czasu i naszych wcieleń kolejnych ale względnych dochądza jeszcze zycia w różnych wymiarach. niezły kocioł bałkański do ogarnięcia dla przyziemnej psychiki?

Blaz 
Moderator

Wysłany: 2013-04-15, 20:24   

Hej, książkę czytałem swego czasu. Teoria jak każda inna...

ComfortablyNumb 

Wysłany: 2013-04-29, 21:53   

ciekawy artykuł

http://www.eioba.pl/a/1o8...-postac-energii
Ostatnio zmieniony przez ComfortablyNumb 2013-05-03, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu