Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Energia Splotu Słonecznego
Autor Wiadomość
noquarter 

Wysłany: 2014-01-27, 23:51   Energia Splotu Słonecznego

Temat kieruję do was wszystkich, ktorzy mają doświadczenie w pracach z energią.

Od kiedy tylko pamiętam, nie lubiłem dotykać swojego splotu słonecznego. Nie chodzi mi tylko o swój własny dotyk, nie mówiąc już o tym aby ktoś inny go dotykał - np moja dziewczyna. Nawet dotyka ubrania mnie "denerwuje", np zamek od bluzy albo guzik. Gdy chodzę bez koszulki - powiew wiatru. Od czasu do czasu czuję dyskomfort, zgaduję - przepływ energii w splocie samym w sobie. Tak samo przy koncentracji świadomości na splocie, nieważne czy w C-1, medytacji, focusie 10 czy przy zasypianiu.
Przez długi czas nie zwracałem na to większej uwagi, jednak ostatnio coraz bardziej daje mi się to we znaki.

I teraz pytania:
1. Co to jest? Zbyt otwarta czakra?
2. Jaka może być tego przyczyna?
3. Jakie może to mieć przełożenie na postrzeganie świata niefizycznego, intuicję, przepływ energii w ciele, zdrowie, świat fizyczny, przekonania lub cokolwiek innego.
4. W jaki sposób to wyregulować?
5. Czy któreś z was spotkało się poprzednio z tego typu sytuacją?
6. Czy któreś z was było by w stanie zbadać mnie od strony energetycznej w świecie niefizycznym i np popracować ze mną z energiami? (Np tak jak robił to Bruce Moen-najlepsze porównananie jakie przychodzi mi do głowy)

:)

Blaz 
Moderator

Wysłany: 2014-01-28, 17:43   

Ja mam czasem tego rodzaju odczucie w drugim czakramie po qigong - jakby to nazwać... takie przewrażliwione miejsce w ciele. Nie mam pojęcia co to może oznaczać, na bank jednak jest to skutek wykonywania ćwiczeń energetycznych, i tego że przepływa tam więcej energii. W sumie nic z tym nie robię, przyjmuję jak jest. Jeżeli się nad tym skoncentruję, to łatwo przywołać mi to uczucie.

rugwa 

Wysłany: 2014-01-30, 11:41   

Tak jak Blaz napisał jest to przewrażliwienie. Czym jest to wywołane najlepiej sam dojdziesz, jak nad tym panować np. tak - skoncentruj się na splocie słonecznym i baw się w podkręcanie i wyciszanie dyskomfortowego odczucia. Na pewno splot słoneczny masz wrażliwy, ale też nie panujesz nad tą wrażliwością - jak się nauczysz panować nad nią powinno być znacznie lepiej.
To nie jest nic złego czy dobrego, ze się tak u ciebie dzieje, ale najważniejsze są twoje odczucia, jeśli odczuwasz dyskomfort tzn. że wrażliwość jest dla ciebie niekorzystna.
Możesz też zastanowić się czy nie masz problemów zdrowotnych np. żołądka, wątroby trzustki albo problemów z wiarą we własne siły - to również mogą być przyczyny zaburzeń w pracy energii splotu słonecznego.

Odpowiedz do tematu