Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hemi Sync -pytanie
Autor Wiadomość
eryqs

Wysłany: 2014-02-28, 19:58   Hemi Sync -pytanie

Witam ,

Na początku chciałem przeprosić za tworzenie jednego tematu nad drugim, jednak różnią się treścią :)

Mam pytanie odnośnie Hemi Sync, czy jest jakaś reguła określająca jak powinno się słuchać danych utworów itp(chodzi o kolejność, częstotliwość, porę dnia)? Czy na chomikuj należącym do obemania.pl są jakieś utwory które należą do Hemi sync i mógłbym z nimi ćwiczyć?

Będę wdzięczny za pomoc :)

Sputnik 

Wysłany: 2014-03-02, 19:28   

Hej.
Ale jaki utwór jakie częstotliwości i co chcesz ćwiczyć?
Generalnie nie polecał bym słuchać hemisynców częściej niż co kilka dni bo się mózg przyzwyczaja i przestaje reagować na dzwięki, jak nie mogłem spać i słuchałem sobie co noc catnappera (głos podkładany przez "sławnego" Roberta Monroe'a) to przestawało działać ale po dłuższej chwili przerwy znowu działały.

eryqs

Wysłany: 2014-03-03, 22:55   

nie wiem dokładnie jak to działa, ale widziałem, że jest sporo albumów pierwszy focus 10 chyba, to jest ten który powinienem odsłuchiwać w pierwszej kolejności jeżeli zaczynam, tak? Niby wprowadza mnie w stan w którym mogę odczuwać drgania. Wiem też , że te utwory muzyczne zawierają słowa Monroe;a tzn mówi coś podczas dźwięków, czy to nie rozprasza jeżeli nie mam angielskiego prefect? :D

Blaz 
Moderator

Wysłany: 2014-03-08, 11:01   

Robert Monroe tworzył to tak, żeby słuchać po kolei. Są całe serie nagrań - od Wave I do Wave VI, każda po 6 ścieżek. Zaczynasz od Wave I i przerabiasz ścieżki od 1-6. Nie jest istotny czas - może Ci to zając wiele miesięcy, żeby przejść przez Wave I.

Monroe prowadzi Cię krok po kroku, następny krok robisz po opanowaniu poprzedniego. Znajomość angielskiego aż tak się nie liczy, teksty są proste i można się ich "nauczyć na pamięć"

Tu znalazłem komplet w formacie FLAC:
http://chomikuj.pl/niewyj...Experience+FLAC
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2014-03-08, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  

eryqs

Wysłany: 2014-03-12, 22:09   

Dziękuję za pomoc:) wszystkie nagrania znalazłem na chomiku/obemania zaczyna od wave I i robię na zmianę, potrafię się już całkiem dobrze rozluźnić i skoncentrować, nie wiem czy to coś może znaczyć, ale jak już jestem pogrążony w totalnym relaksie to przed oczami robi mi się jasno, mimo , że jest noc mam wrażenie jakby za moimi zamkniętymi powiekami był dzień, w tym stanie próbowałem poruszyć moją niefizyczną ręką, czułem spory wysiłek ale niefizyczny i poczułem gęsią skórkę na ciele czy to ma jakiś związek z OOBE czy te rzeczy nic nie znaczą? Byłbym wdzięczny za odpowiedź :)
Ostatnio zmieniony przez eryqs 2014-03-12, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  

Raven

Wysłany: 2014-03-13, 22:00   

Cześć :D Mam właściwe pytanie: Po co chcesz słuchać hemi-sync?

Nagrania działają i mają realny wpływ na świadomość z tym że trzeba pamiętać że każdy zewnętrzny wpływ na świadomość w jakiś sposób ogranicza twoje własne możliwości. Najlepiej używać ich w stylu kierunkowskazu tzn. posłuchasz sobie ileś razy a potem już bez nagrania wywołujesz ten sam stan.

Pora dnia również zależy od tego co chcesz osiągnąć.

Ja bym Ci proponował poeksperymentować na własną rękę zamiast iść utartymi ścieżkami - skoro już masz takie doświadczenia jak opisałeś w ostatnim poście to po co Ci hemi-sync?(tak znowu pytanie po co ? :-P )

Jeśli chcesz posłuchać tak tylko żeby sprawdzić jak to działa i z czym to się je to proponuję rodzaj Metamusic. Najbardziej The Shamans Heart/ Between worlds/Transcendence. Ciekawe efekty miałem słuchając zapętlonego Transcendence i zasypiając (taka drzemka popołudniowa) budziłem się z całkiem ciekawym, subtelnym stanem świadomości który utrzymywał się jakiś czas.

Pozdro

eryqs

Wysłany: 2014-03-14, 22:45   

Witam,
w sumie to myślałem, że to hemi sync jest takie bardzo przydatne, te wibracje z ostatniego postu to wywołałem przez metodę 4+1 a Hemi słuchałem żeby móc wywoływać kiedy chcę.
Przyznam, że jakoś inaczej postrzegam świat mimo tego, że nawet nie udało mi się wyjść, czuję ,że jest coś więcej niż tylko te fizyczne ciało , całkiem miłe uczucie . +10 do odwagi :D ,
Na tą chwilę jak przed snem skupiam się żeby nie zasnąć jednak za każdym razem odpływam, gubię się w tych myślach co atakują przed fazą snu, dam radę pokonać z 5/6 myśli i w tej 7 się pogrążam i zasypiam, na tą chwilę jedno co mi się udało dzięki ćwiczeniom to zapamiętywanie snów przynajmniej 1 dziennie zapamiętuję.
No cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo ale już 3 tyg walczę i sie jeszcze nie poddałem.
Dzięki za pomoc :)
trzymajcie kciuki .

Odpowiedz do tematu