Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
O ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI
Autor Wiadomość
Zbyszek 
cialka.net

Wysłany: 2011-05-14, 11:06   

O ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI znaczy 6 ciałka, w gonitwie za rozwojem.
fragment z Osho:
Siódme ciało jest ostatnim, bo teraz wyszedłeś nawet ponad świat przyczynowości. Wróciłeś do pierwotnego źródła, do tego, co było przed stworzeniem, i co będzie po unicestwieniu. Dlatego dla przejścia z szóstego do siódmego nie ma nawet nie-metody. Nic nie może być pomocą, wszystko może być przeszkodą. Z tego, co kosmiczne, do nicości jest to już tylko zdarzenie - bez przyczyny, bez przygotowania, bez proszenia o nie.

Dzieje się to w jednej chwili. Tylko jedno trzeba pamiętać nie wolno kurczowo trzymać się szóstego. Kurczowe trzymanie się nie pozwoli ci przejść do siódmego. Nie ma pozytywnego sposobu na przejście do siódmego, ale może być negatywna przeszkoda. Możesz kurczowo trzymać się Brahmy, kosmosu. możesz powiedzieć: “Dotarłem!" Ci, którzy mówią, że dotarli, nie mogą wejść do siódmego.

Ci, którzy mówią “poznałem", pozostają w szóstym. Dlatego ci którzy pisali Wedy, pozostali w szóstym. Tylko Budda wychodzi ponad szóste, ponieważ mówi “Nie wiem." Odmawia odpowiedzi na pytania o ostateczne. Mówi: “Nikt nie wie. Nikt tego nie poznał." Buddy nie można było zrozumieć. Ci, którzy go słyszeli, mówili “Nie, nasi nauczyciele poznali. Mówią, że jest Brahma". A Budda mówi o siódmym ciele. Żaden nauczyciel nie może powiedzieć, że poznał coś z siódmego, bo kiedy to wypowiadasz, tracisz z tym kontakt. Gdy to poznałeś, nie możesz mówić. Do szóstego ciała symbole mogą być pewnym wyrazem, ale nie ma symbolu dla siódmego. Jest to po prostu pustka.
Ostatnio zmieniony przez Zbyszek 2011-05-14, 11:08, w całości zmieniany 2 razy  

Zbyszek 
cialka.net

Wysłany: 2011-05-24, 07:50   

Audycja w Radiu Wolne Media o oobe ze Zbyszkiem, znaczy mna, leci do konca tygodnia.
http://radio.wolnemedia.net/program/03.php
Gdy rozpocznie sie audycja wcisnijcie podwojna strzalke, wtedy rozmowy sie przesuna i wyladujecie w dyskusji oo oobe, ROZMOWY W DESZCZU.
jeje
Ostatnio zmieniony przez Zbyszek 2011-05-24, 07:50, w całości zmieniany 1 raz  

rugwa 

Wysłany: 2011-05-24, 10:41   

Zbyszek, odwalasz kawał dobrej roboty dla naszej społeczności:)
Dawno cię w niefizyku nie widziałam, może wybierzesz się na zlot obemanii i zaprezentujesz się nam fizycznie? :)

Zbyszek 
cialka.net

Wysłany: 2011-05-25, 08:10   

Hej, chciałem przyjechać, nawet będę we Wrocławiu w tym tygodniu, tyle ze w sobotę. Daty się nie spasowały. Szkoda, bo będzie fajnie. Pewnie będziecie miesiącami rozmawiać potem w snach.
Ostatnio cisnę malowanie i nie potrafię realizować dwóch rzeczy jednocześnie. Wczoraj się wciągnąłem w rozmowę na skaypie i znowu cala noc przegadałem w śnie . Uf, teraz głowa dymi, gdyż rozciągnęło mnie jak gumę.
Siedze wiec cicho i robię swoje po kryjomu to może dobije do celu. Tak się zastanawiam co to talent i jak się go dostaje, by coś użytecznego było z tych stanów swiadomosci,-ciekawy temat.
Po za tym jestem jakoś umęczony tymi dyskusjami, tyle rożnych koncepcji, zaciętości w gadaniu, ze muszę odpocząć na łączce, bo zaduszą mnie moje oczekiwania.
Za rok się spotkamy:)
Ostatnio zmieniony przez Zbyszek 2011-05-25, 08:15, w całości zmieniany 2 razy  

Dzeyson
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-25, 13:20   

to dawaj w niedzielę.

Blaz 
Moderator

Wysłany: 2011-05-25, 16:15   

Zbyszek napisał/a:
Audycja w Radiu Wolne Media o oobe ze Zbyszkiem, znaczy mna, leci do konca tygodnia.
http://radio.wolnemedia.net/program/03.php

Czy ktoś z Was ma to zgrane do pliku? Chętnie zasysnę

Zbyszek 
cialka.net

Wysłany: 2011-05-25, 23:17   

Do konca tygodnia leci jedynie w radiu, potem bedzie udostepnione na forum Infra, chyba sie nie da sciagnac.

Blaz 
Moderator

Wysłany: 2011-05-26, 04:13   

Słuchajcie materiał jest świetny, może ktoś z Was wie jak takie coś zgrać do pliku? Jeżeli Zbyszek się zgodzi, moglibyśmy to umieścić w bibliotece, albo nawet jakiegoś linka na forum dać.

yomarin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-26, 12:42   

Blaz napisał/a:
może ktoś z Was wie jak takie coś zgrać do pliku?

Ja wiem, ale chyba nie możemy tego rozpowszechniać. Czy możemy? :roll:

Zbyszek 
cialka.net

Wysłany: 2011-05-31, 09:31   

Dostałem, można wklejać, na ciałkach działa tutaj jakoś nie wiem jak wkleić, prześlę Elli
Ostatnio zmieniony przez Zbyszek 2011-05-31, 09:44, w całości zmieniany 6 razy  

yomarin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-31, 09:45   

Sam link do pliku powinien wystarczyc:

http://radio.wolnemedia.n.../rwd_-_oobe.mp3

Blaz 
Moderator

Wysłany: 2011-05-31, 10:48   

:luz

Zbyszek 
cialka.net

Wysłany: 2011-06-10, 22:24   

Przez wiele miesiecy skladalem dokumentacje fotofraficzna moich prac na budowach, zapraszam na mala wyprawe w swiat cialkofrenika malarza, fotki w duzej rozdzielczosci a wiec sporo do patrzenia,
podaje linka na nowe foty, szukajcie w gornej zakladce Galerie
http://kunstarena.com/

Zbyszek 
cialka.net

Wysłany: 2011-09-12, 00:37   Kiedy wizualizacja staje sie niebezpieczna

Chyba nie wkleiłem jeszcze:)
Kiedy wizualizacja staje się niebezpieczna?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat rozwinąłem w sobie zdolność postrzegania ciał niefizycznych w świecie fizycznym. Zatrważająca wydala mi się zdolność wytwarzania człekokształtnych myslokształtów, wyrażających złożona forma treść moich pragnień. Przyglądając się ludziom jak i zwierzętom, dostrzegłem w nich naturalna łatwość z jaka oni również je wytwarzali. Wyrażali przy ich pomocy swoje pragnienia w rożnych postaciach, od mentalnych poprzez astralne do eterycznych tworów, potężnych w swym oddziaływaniu na otoczenie. Jedna z ich form są nasze ciała subtelne, bedace sie źródłem doznań.
Bez swiadomosci ich istnienia, informujemy się o naszych pragnieniach, myślach jak i fobiach. Szczególnie te ostatnie, fobie, są bardzo niebezpieczne. Wytwarzane z obawy , nasze, spontanicznie ,człekokształtne, eteryczne i astralne formy myślowe, są w stanie wywołać szkody, przewracać dzieci z rowerów a nawet wywołać poważne kontuzje, gdy bez szacunku ktoś z naszych bliskich profanuje, miejsca dla nas szczególnie ważne. Wyrażamy wtedy niemy protest, który może zamanifestować się uszkodzeniem czyjegoś ciała.
Ćwiczenia eksploracji z ograniczona świadomością, rozwijają w nas niebezpieczne dla otoczenia zdolność wyrażania swoich myśli poza ciałem fizycznym. Znaczy to, ze myślimy sobie coś w duchu znajdującym się w ciele fizycznym, gdy tymczasem, nasze osobowe części,- ciała subtelne, realizują treść myśli w warstwach niefizycznych. Ta zdolność żywego człowieka do kreacji poza ciałem, umożliwia mu szybki sukces, stajać się jednocześnie przyczyna wielu nieszczęść.
Zjawisko to jest szczególnie niebezpieczne, gdy nie mamy jeszcze rozwiniętej w pełni kontroli nad naszymi nieświadomymi reakcjami.
Najlepsi z nas, okładają pięściami niefizycznymi partnera rozmowy, gdy nas zbyt długo zanudza. Zdejmują mu założona przez niego czapkę z głowy, gdy na dworze świeci słońce. Poprawiamy mu ubranie, gdy wystaje mu koszula, lub czeszemy rozczochrane włosy na bujnej czuprynie, gdy nie weźmie z rana do reki grzebienia.
Najczęściej takie uwagi maja miejsce w planie mentalnym i są jedynie niewinna myślą, naszym spostrzeżeniem. Gdy te spostrzeżenia uaktywnia nasz system obronny to wyrażamy je ciałem astralnym. Uwagi takie staja się wtedy łatwo postrzegalne osobom na których skupiamy nasza uwagę. Odnoszą one wtedy często wrażenie dotyku w miejscach na swoim ciele , w których jątrzy się jakiś problem, lub wydaje im się, ze ktoś zwrócił na coś w nich uwagę, jakaś cechę lub przywarę.

W rzadkich wypadkach, udaje się nam wyrażać je nawet w ciele eterycznym, co staje się szczególnie niebezpieczne.
Gumociasto- ciało eteryczne, wnika w materie z oporem, mogąc wywołać zaburzenia energetyczne jak i skaleczenia w czyimś ciele fizycznym.

Gdy jesteśmy świadkiem wypadków, obserwując kogoś bliskiego, często sami jesteśmy jego sprawcami. Jako przykład posłużę się przygoda na schodach. Joaśka, chcąc zapalić papierosa, wybiegła tylko myślą w wyobraźni, przemykając obok mnie. Niby tak niewinna sprawka a udało jej się mnie potracić gnającym po schodach ciałem astralnym. W momencie wyobrażania sobie siebie w palarni, rozkoszując przyszłym paleniem, wymknęła nieświadomie ciałem astralnym i przebiegając obok mnie, spowodowała we mnie zaburzenie równowagi. Malo znacząca przygoda umożliwiła jej postrzec spontaniczność tego zjawiska. W momencie, gdy nasze pragnienia fobie są symulowane w ciele astralnym to jeszcze pól biedy. Gorzej jest, gdy ktoś z doświadczeniem w eksploracjach ma łatwość w osiąganiu zmiennych stanów swiadomosci, łatwość wyobrażania sobie nawet w ciele eterycznym. Wyobrażanym myślom towarzyszy niepostrzeżenie wykonanie ruchu ciałem niefizycznym na którym jesteśmy skoncentrowani, czy do niego chwilowo dostrojeni. W przypadku urzeczywistnienia myśli w ciele eterycznej, wywołujemy nawet zmiany fizyczne w ciele obserwowanych osób. Zjawisko jest niepostrzegalne nawet dla najbardziej wprawionych i utalentowanych podróżników, czego dowodem jest brak dostępnych tekstów poruszających zagadnienie.
Przykłady: podawanie reki astralnej przy hamowaniu spontanicznych emocji gdy spotkamy kogoś bliskiego, nawyki zawodowe- wykonywania mechanicznych ruchów ciałem astralnym , bicie pięściami z wściekłości partnera rozmowy, erotyczne dotyki podglądanych osób, ponaglanie- przepychanie osób stojących w przejściu , upominanie, rzucanie się komuś na szyje z radości.
Przykłady te obrazują tylko częściowo złożoność zjawiska, ukazując ich związek z przezywanymi spontanicznie emocjami.

KIEDY STAJE SIĘ TO NIEBEZPIECZNE?
Nie będąc świadomym ruchów ciałek poza naszym ciałem fizycznym, stajemy się groźni szczególnie, gdy gnani poczuciem sprawiedliwości pragniemy wymierzyć komuś kare. Zdarzyć się wtedy może , ze nasi podopieczni dostana rozstrojenia wnętrzności, często mdlejąc a nawet lądując w szpitalu z utrata swiadomosci , z diagnoza lekarska,- HISTERIA.
Jedynym ratunkiem przed tym nieświadomym wymierzaniem sprawiedliwości jest wyciszenie w nas gwałtownych emocji, nadgorliwej chęci pomocy, oświecania bezrozumnych, czy przekonywania do czegoś kogoś na sile.
We wszystkich wyżej poruszanych przypadkach, stajemy się wkrótce sami ofiarami, gdy skaleczona osoba zada zemsty w nieswiadomym planie i zmyśla dla nas przyszłe katusze, zastanawiając się jedynie co się stało, ze tak bolało.
Szukanie przyczyny tych dolegliwości jest przyzwoleniem naszym podświadomym planom osobowym do szukania sprawcy naszych dolegliwości i gdy nadarzy się sprzyjająca okazja to ruszymy na niego jak rozsierdzony nosorożec. Sprawca naszych tarapatów nie domyśla się oczywiście w tym swojej roli i jedynie strasznie biadoli.
Gdy przegapimy wymierzanie kary, zajęci obowiązkami, to wielokrotnie na sama myśl o naszym nieszczęściu łączymy się ze sprawca, opróżniając go z jego życiodajnej energii. Przelana częściowo w nasza baterie, wzmacnia nas, co odczuwamy satysfakcji.
Gdy wykryjemy ten mechanizm doładowania się niemymi pogróżkami, to już po nas. Możemy zapomnieć szczęście osiągane własna praca,- czeka nas NERWICA.

Rozmawiając z dziesiątkami wspaniałych podróżników astralnych, zdałem sobie sprawę , ze te zakulisowe mechanizmy wymierzani sprawiedliwości są utożsamiane z serwitorami, elementalami planów niefizycznych, czy bezpostaciowym przepływem energii.
Dla większości jedyna płaszczyzna postrzeganego zjawiska jest odbierany przez nich niesprawiedliwy ból,- jako konsekwencja.

Z braku znajomości tych zjawisk, skłonni jesteśmy do przeceniania naszej szlachetności i przypisywania innym nikczemnych właściwości. Nasza energia jest bezpowrotnie trwoniona a wydumane mechanizmy samoobrony nas wtedy zwodzą,- Pojawia się w nas palący niepokój,- NIE WYTRZYMAM WIĘCEJ.

A wiec gdy chcesz być szczęśliwy nie bluźnij, nie wyzywaj, nie naśmiewaj, bo spieprzysz sobie życie .!
Ostatnio zmieniony przez Zbyszek 2011-09-12, 00:42, w całości zmieniany 1 raz  

JaCoOoOoS 

Wysłany: 2011-09-12, 03:39   

właśnie dla takich tematów jak ten poruszany w ostatnim poście Zbycha zdecydowałem się do was dołączyć ;) praca w tym zakresie to mój top priority objective. Na razie doszedłem do tego, że zmniejszyłem moją potrzebę robienia czegoś komuś na siłę w przekonaniu o jego dobru.

Zbychu, może ty podpowiesz, czasem zamieniam ból lub strach na agresywne myśli bądź też czysty gniew ukierunkowane na osobę lub nawet na wyimaginowaną osobę w wyimaginowanej sytuacji. To się dzieje nieświadomie, kiedy uświadamiam sobie co robię to przerwanie tego jest bezproblemowe. Czasem jednak mija dobra chwila zanim zdam sobie sprawę, że moja świadomość w całości oddała się mrocznym wizjom.

Takie sytuacje mają miejsce gdy skumulują się we mnie jakieś napięcia emocjonalne, czyli ta cała negatywna energia, która nie znajdzie ujścia. Co z tym robić? Ekchart Tolle radził by uświadomić sobie w pełni te emocje i skupić na nich całą świadomość jednocześnie nie utożsamiać się z nimi i nie napędzając ich myślami. Jednakowoż chyba nie do końca pojmuję ten proces albo mam jakieś inne problemy z jego zastosowaniem.

[ Dodano: 2011-09-17, 01:12 ]
Zbyyyychuuuuuuu, gdzieee jeeeesteeeeeś? Bo chyba się nie doczekam odpowiedzi...

[ Dodano: 2011-09-21, 12:08 ]
dobra, minęło 9 dni. Już nieważne Zbychu, ludzie z Projektu Cheops pomogli mi znaleźć odpowiedzi, których szukałem. "Dzięki" za zainteresowanie.

Zaczynam rozumieć powoli twoją osobę, interesuje cie tylko własne doświadczenie i ewentualnie dzielenie się nim z innymi. Teraz będę już wiedział by nie prosić cię więcej o nic bo to czy się zainteresujesz drugim człowiekiem czy nie zależy tylko i wyłącznie od twojego kaprysu.

Film "zlot kamion 2013" https://vimeo.com/68363250
Ostatnio zmieniony przez JaCoOoOoS 2011-09-17, 02:53, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu