Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Najkrótsza droga.
Autor Wiadomość
Elli 
Administrator

Wysłany: 2010-03-10, 12:12   Najkrótsza droga.

Internet wypelniony jest gaszczem dobrych rad, ale ktora jest tak naprawde skuteczna.

Naszym zadaniem tutaj, jest wybor najprostszej i najkrotszej drogi do osiagniecia OoBE.

Osoby, ktore do tej pory spotkalam, osiagnely OoBE w sposob zupelnie naturalny, spontaniczny. A co z innymi? Od czego maja zaczac?

Nasze zycie od urodzenia, jest tak zorganizowane, ze poznanie istoty zycia i samego siebie jest po prostu niemozliwe.

Wartosci nam wpajane:
- kariera - dla ktorej musimy naginac wlasne pojecie szacunku i moralnosci,
- pieniadze - pogon za czyms co w efekcie nigdy do nas nie nalezy,
- praca po 10-12 godzin dziennie (a czasami i dluzej) - odbierajaca cala energie i czas.
- nauka - ktora tak programuje mozg, ze po 13-20 latach zupelnie zapominamy kim tak naprawde jestesmy.

Gdzie w tym calym chaosie jest czas dla nas samych?

To nie przypadek, ze ludzie sa zmeczeni, ze sa agresywni, ze maja czasami wszystkiego dosc, ze osoby, ktore mowia o medytacji czy OoBE itp. uwazane sa za polglowkow. Tak ma byc! Taki jest porzadek rzeczy.

Jedynie ci najsilniesi, ktorzy mimo narzuconych obowiazkow, maja dosc sily i dyscypliny aby wykrasc dniowi troche czasu, moga stac sie "odkrywcami" tego, kim wlasciwie byli od urodzenia :mrgreen: - ISTOTAMI WIELOWYMIAROWYMI, obdarzonymi WOLNĄ WOLĄ.

Nieodzownymi elementami koniecznymi dla osiagniecia OoBe jest:
- energia,
- swiadomosc, ze to mozliwe,
- nieodparta chec,
- pozbycie sie strachu, ktory jest nam od urodzenia wpajany.

Zakladajac, ze posiadamy checi i wiemy, ze jest to mozliwe - to sa najprostsze rzeczy :) - potrzebujemy pewnej dawki energii.
W miare zdobywania energii pozbywamy sie powoli strachu - to juz duzy sukces!

Jedna z naskuteczniejszych i najszybszych metod odzyskania energii jest Falun Dafa. Juz po tygodniu zastosowania tylko pierwszego cwiczenia, czujesz sie lekki/a jak ptak. Uczucie jest fantastyczne - wydaje sie, jakbys po wykonanym cwiczeniu plynal/ela do domu a nie szedl/szla. To uczucie jest wiecej warte, anizeli garsc diamentow!

Nie powinnismy jeszcze myslec o OoBE, tylko podziwiac jak szybko odzyskujemy sily witalne i energie zycia.

OoBE przy odpowiedniej ilosci energii, potrzeby i checi bedzie po prostu spontaniczne.

Najciekawsze przy tym jest, ze jesli przynajmniej raz w zyciu przez tydzien robiles/as te cwiczenia, to czujesz te efekty jeszcze dlugi czas, nawet przez kilka lat. Tak bylo w moim przypadku. Jestem osoba niesamowicie leniwa, ale udalo mi sie cwiczyc nawet przez dwa tygodnie, kazdego dnia, to bylo w 2003, potem sporadycznie, kiedy mialam czas, albo mi sie przypomnialo. Do dzisiaj dziala :) To prawie jak perpetum mobile do tworzenia energi, raz wprowadzone w zycie, dziala samo z siebie.

Jednym z negatywnych skutkow ubocznych tego cwiczenia jest, mozliwosc otwarcia trzeciego oka. Na to trzeba sie przygotowac, gdyz nie kazdy sobie tego zyczy. Mysle jednak, ze jesli sobie nie zyczysz, to nie bedzie Ci dane.

Cwiczenie to zajmuje w najprostszej postaci nie wiecej jak 15 minut i to zupelnie wystarcza.

Ach i na koniec drobna uwaga, Falun Dafa jest zupelnie bezplatne, jesli spotkacie jakies warsztaty, za ktore trzeba zaplacic jakas stowke, to podziekujcie pieknie.

To jest moja najkrotsza i najszybsza droga :) Nie zapominajmy jednak, ze OoBe jest tylko etapem - nigdy celem.

jarekhuna 
Administrator

Wysłany: 2010-03-11, 19:09   

Pięknie napisałaś Elli.
Cytat:
praca po 10-12 godzin dziennie (a czasami i dluzej)

To tak, jak u mnie teraz >>:))
Tyle, że praca może także dawać satysfakcję, jeśli się robi to co się lubi :-D
W sumie gonitwa za kasą nie jest niczym złym, tylko brak pomysłów na jej wydawanie lub głupie przyziemne pomysły mogą dawać złe skutki.

Napisz coś więcej o tym Falun Dafa, jak to się ćwiczy, co to jest?
Ja znam tylko ćwiczenia z hatha jogi, mam kilka ulubionych, głównie na kręgosłup, które fantastycznie pomagają, ale chętnie poznam te Twoje Falun Dafa.

Elli 
Administrator

Wysłany: 2010-03-11, 21:12   

Dzieki Jarku :-D

Podaj tez Twoje cwiczenia na kregoslup, mysle, ze niejednemu sie przydadza.

Falun Dafa ma swoja stronke po polsku. http://www.falundafa.pl/howtolearn.html

a tu jest cwiczenie pierwsze.

http://www.falundafa.pl/p...cwiczenie_1.WMV

jarekhuna 
Administrator

Wysłany: 2010-03-12, 01:31   

To mi przypomina Tai Chi, ćwiczyłem kiedyś pół roku, ale mnie nie wciągło, wolę ćwiczenia hatha jogi. Od strony filozoficznej też mi się kojarzy z raddża jogą. Te wszystkie systemy fizyczno-duchowo-filozoficzne są do siebie bardzo podobne.
Każdy musi znaleźć swój sposób utrzymywania równowagi fizycznej i psychicznej, tak jak każdy woli słuchać innej muzyki :-D
Cytat:
Podaj tez Twoje cwiczenia na kregoslup, mysle, ze niejednemu sie przydadza

Jak znajdę jakieś przykłady - zdjęcia, strony www, to dam znać. To jest tak, że mi te ćwiczenia odpowiadają, ale innym mogą być potrzebne inne ćwiczenia, zależnie od budowy ciała, ew. schorzeń i dolegliwości. Każdy powinien sam dobrać swój zestaw ćwiczeń, ale żeby to móc uczynić, trzeba najpierw się zapoznać z różnymi ich rodzajami, więc jak tylko coś znajdę, to wrzucę tutaj.

Dzeyson
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-12, 11:06   

tai chi jest super , ćwicze pare miesiecy i mam zamiar sie zapisac na hatha jogę.

Elli 
Administrator

Wysłany: 2010-03-12, 15:21   

Joga jest wspaniala, ale troche skomplikowana.

Falun Dafa jest bardzo prosta i skuteczna metoda, cwiczyc moze kazdy bez wzgledu na kondycje fizyczna :D

jarekhuna 
Administrator

Wysłany: 2010-03-13, 12:39   

Joga nie jest skomplikowana, przyjmujesz opkreśloną pozycję i leżysz chwilę, i to wszystko; różne cześci ciała w tym czasie jakby to określić się "stabilizują".
W Tai Chi i Falun Dafa jak widzę trzeba wykonywać dokładne określone ruchy, co może być skomplikowane do zapamiętania, jak po kolei je wykonywać, choć zapewne świetnie wpływa na ciało, a tym samym na psychikę.
Co kto woli.
Znalazłem w sieci dużo obrazków i filmów z ćwiczeniami z jogi, ale tych moich dwóch ćwiczeń na kręgosłup jeszcze nie, ale szukam dalej :-)

jarekhuna 
Administrator

Wysłany: 2010-03-15, 02:56   

Świetna audycja była dziś w Dobronocce w III Polskiego Radia (właściwie każda jest świetna :)!!!! ).
Nagrałem na dyktafon. Posłuchajcie sobie.
Ten e-mail od słuchacza o zrobieniu audiobooka, to ode mnie oczywiście :lol:
---
Niestety załącznik nie wszedł - plik *.WMA 25MB - to za dużo ?
Prześlę jutro do Elli na maila, może się uda.

Dreamcatcher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-15, 08:04   

nie wszedł gdzie? jako załącznik do posta? wyślij do biblioteki i zapodaj link. ma priva dam ci hasło.

Elli 
Administrator

Wysłany: 2010-03-15, 14:40   

Dreamcatcher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-15, 17:23   

Boska Elu, czy dało by się to wrzucić do biblioteki co by sobie ludzie mogli ściągać?

jarekhuna 
Administrator

Wysłany: 2010-03-15, 18:55   

Dzięki Elli >>:))
Mam nadzieję, że każdy słuchacz wyciągnie wiele ciekawych wniosków z tej audycji i to na różnych płaszczyznach - biznesowej, moralnej, duchowej ...
Brakuje kilka pierwszych minut, ale na stronie trójki powinien niebawem być dostępny plik mp3 a całą audycją.

Rasiol Aka Gruz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-26, 10:06   

najkrótszą drogą jest być "tu i teraz" + wewnętrzne światło(nie opiszę tego,trzeba mieć to "coś" co wykracza poza zwykłe stany)

bigplacek 

Wysłany: 2010-06-27, 16:51   

To "coś" to co ? Myślę, że ten zwrot jest nieco nadużywany. Najprościej jest stwierdzić to "coś" ale wysilić na napisanie czegoś więcej to już problem. Powiem więcej zwrot ten mnie bardzo denerwuje, słyszę go już od bardzo wielu lat tak jakby miał wszystko załatwić, kiedy nie potrafimy powiedzieć coś sensownego.
Sory za szczerość ale piszę co myślę.

Rasiol Aka Gruz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-27, 16:56   

to "coś" to coś,co chcesz konkretnego?nazwałbym:kontakt idealny z podświadomością,spokój niezaprzeczalny

Odpowiedz do tematu