Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Blaz
2011-04-19, 23:10
Dziewczynka, która na pięć minut zatrzymała świat.
Autor Wiadomość
Vojtas 

Wysłany: 2010-04-18, 14:33   Dziewczynka, która na pięć minut zatrzymała świat.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6oUI7yaoZnE[/youtube]

jarekhuna 
Administrator

Wysłany: 2010-04-18, 18:06   

Piękne. I co było dalej?

VVii 

Wysłany: 2010-04-18, 21:23   

Przemowa piękna, wszyscy klaskali a zrobią i tak co będą chcieli.

moje obrazy na http://mandalaja.blogspot.com/

"- Czy to się dzieje naprawdę, czy tylko w mojej głowie?
- To jest w twojej głowie, ale czy to znaczy, że nie jest prawdziwe?"

Elli 
Administrator

Wysłany: 2010-04-18, 22:43   

Ogladalam to chyba z pol roku temu. Bardzo wzruszajace. Oddaje chyba to, co mysli wiekszosc Ludzi na swiecie, wiec dlaczego dzieje sie inaczej?

VVii 

Wysłany: 2010-04-19, 18:21   

Elli napisał/a:
Ogladalam to chyba z pol roku temu. Bardzo wzruszajace. Oddaje chyba to, co mysli wiekszosc Ludzi na swiecie, wiec dlaczego dzieje sie inaczej?

A zapytaj ilu ludzi z tego forum segreguje śmieci - będziesz miała odpowiedź. Ja nie segreguję śmieci, ale chyba dlatego, że nie mam własnego gospodarstwa domowego, bo np moja mama jakimś dziwnym cudem oddziela plastikowe butelki od reszty śmieci, ale wyobraź sobie, że wcale nie ma wtedy na myśli ochrony środowiska, a jedynie fakt, że strasznie dużo miejsca zajmują w śmietniku i łatwiej jest je (plas. but.) oddzielić i wrzucić do właściwego pojemnika po drugiej stronie ulicy.
Generalnie to nie chce mieć dzieci - wolałbym żeby ludzie wymarli i zostawili tą piękną planetę w spokoju. Jak nas nie będzie to sobie matka natura da z tym bajzlem rade. No ale to tylko mój rzyrafowy cynizm.

Ostatnio zmieniony przez VVii 2010-04-20, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  

Dreamcatcher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-19, 19:42   

VVii napisał/a:
Generalnie to nie chce mieć dzieci - wolałbym żeby ludzie wymarli i zostawili tą piękną planetę w spokoju.
przyjdzie czas iż poczujesz wolę bożą ;)
czy też zew natury - jak wolisz :)

jarekhuna 
Administrator

Wysłany: 2010-04-19, 21:19   

Ja segreguję śmieci - od ok. roku, bo MZK to umożliwiło i dają co miesiąc worki w różnych kolorach - osobno na buteli plastykowe, na papier, na szkło kolorowe i na szkło przezroczyste - słoiki, itp.

Elli 
Administrator

Wysłany: 2010-04-19, 22:22   

Ja segreguje smieci na bio, szklo biale, szklo kolorowe, papier, plastik, baterie, chemiczne swinstwa, i inne.

A co do dzieci - to czas jeszcze przyjdzie :D

Madrze czynisz :)

Dreamcatcher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-20, 07:36   

u mnie było na wiosce w kilku miejscach to w jednym zostawili tylko na plastik (ponoć tylko to się opłaca gminie opłaca jeszcze) a koło szkoły co było to dyrektor wywiózł bo mu niby ludzie bez segregacji wrzucali. no i koło knajpy jest jeszcze na szkło. u mnie dochodzi oprócz tego bio (kompost mamy), makulatura (są akcje jej zbierania w szkole to od sąsiadów zabiera) i metale (to już zabierają złomiarze). aa i dodatkowo lekarstwa i baterie.

myślę co by w kilku miejscach na wiosce były kontenery na różne rodzaje odpadów (a nie tylko plastik i od wielkiego święta szkło) to by z segregacją było dużo lepiej.* a tak to segregują tylko ci co nie chcą za dużo za worki w gospodarce komunalnej płacić (kupujemy tam i w nie jest wliczona opłata za wywóz). a tak to ludzie zamiast wozić kilometrami przez pół wsi to wolą do worów zapakować i wystawić koło drogi.

*na zebraniu wiejskim jak się ludzie burmistrza wprost o to spytaliśmy to usłyszeliśmy iż ceny wszystkiego tak pospadały iż teraz gminie się tylko plastik opłaca, do reszty by trzeba dopłacać. zostawię to bez komentarza.
Ostatnio zmieniony przez Dreamcatcher 2010-04-20, 07:40, w całości zmieniany 2 razy  

VVii 

Wysłany: 2010-04-20, 19:21   

Tu gdzie mieszkam obecnie nie ma w pobliżu nawet konteneru na plastik.

Co do mnie osobiście i innych podobnych do mnie kobiet - nie istnieje coś takiego jak naturalny zegar biologiczny, który nakazuje każdej kobiecie posiadać dziecko. Nawet o tym jakiś czas temu czytałam. Mam 27 lat i jeśli urodzę dziecko to tylko dla człowieka którego kocham, bo wiem, że on tego chce (ale to długi temat). Mi osobiście dziecko nie jest do niczego potrzebne, a posiadanie ich z myślą o starości i o tym, że będą się zajmować starymi rodzicami, jest egoistyczne. Przekazywanie genów, wychowywanie w jakimś celu, przetrwanie gatunku... to dla mnie całkowita a-b-s-t-r-a-k-c-j-a. To jeden z powodów, przez które mam wrażenie, że jestem na niewłaściwej planecie, albo że bycie człowiekiem to dla mnie kompletna nowość. Od zawsze czułam się tu jak kosmita.

jarekhuna 
Administrator

Wysłany: 2010-04-20, 20:19   

A tak, pojemniki na baterie są w niektórych sklepach i zakładach.
Leki ponoć w aptekach można oddawać.
Przed chwilą wróciłem z przejażdżki rowerowej po pobliskich polach, po drodze 2 rozwalone telewizory znalazłem, jako elektronik na stosy innych śmieci nie zwracam uwagi :)
Kiedyś w TV pokazywali, jak do pojemników na różne odpady stojących obok siebie podjeżdża jedna śmieciara i ładuje na siebie śmieci ze wszystkich pojemników :)
To był chyba jednostkowy incydent, bo segregacja w takim przypdku jest mało efektywna, choć są specjalne wozy na śmieci, które mają komory rozdzielone na różne rodzaje odpadów, ale takie to w Niemczech pokazywali, w Polsce nie wiem czy są.

Dreamcatcher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-20, 20:57   

jarekhuna napisał/a:
Kiedyś w TV pokazywali, jak do pojemników na różne odpady stojących obok siebie podjeżdża jedna śmieciara i ładuje na siebie śmieci ze wszystkich pojemników :)
a widziałem kiedyś coś takiego w kreskówce "włatcy móch"

VVii czas najwyższy na rzeczoną zmianę płci. zrobimy składkę, będziesz zadowolony :)

VVii 

Wysłany: 2010-04-21, 17:57   

ŁapaczuSnów - płeć mi się podoba, bo mogę sukienki nosić i spodnie hłehehehehe, a facetowi nie przystoi w sukience, chyba że jest Szkotem to może się w kratkowaną spódniczkę wbić, ale ja nie lubię ubrań w szkocką kratkę.

Wracając bardziej do ochrony środowiska - w sklepach rzeczywiście często widuje się pojemniki na baterie. Ciekawe co oni z tego mają, więc tu problemu nie ma.
Wydaje mi się, że też widziałam, jak ładują posegregowane śmieci do jednego wozu - trochę to dawno widziałam, więc pewna nie jestem, ale przez myśl mi wtedy przeszło - po co mam śmieci segregować, skoro oni to do jednej śmieciary wrzucają - ale wydaje mi się, że oni to ponownie oddzielają - papier, szkło, plastik - bo widziałam takie coś w tv też, że jechało wszystko jedną taśmą i stali tam ludzie i to oddzielali (nie było w śmieciach odpadów organicznych). Trochę to bez sensu.

Odpowiedz do tematu