Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
OOBE w 3 minuty (technika na "SQUINT")
Autor Wiadomość
Adam
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-14, 21:46   

A czy przed pójściem spać na nowo trzeba się rozbudzać jak to bywa w innych technikach? czy od razu kłaść się i do góry oczy i pykamy astrala?
Mało tego przeczytałem nie dawno książkę Darka Sugiera...
co moge na jej temat powiedzieć jeśli tego nie doznałeś przeczytaj jak już pykłeś astraliusza daruj sobie ją, ale co ważne napisał że eksterioryzacja OOBE świadome śnienie wychodzenie z ciała to wszystko jest to samo! i on naczytał się pierduł i też mówił mu ktoś tam że to wszystko co innego i jak wejdzie w stan świadomego śnienia to jakieś techniki ma uskuteczniać żeby wyjść z ciała...
Co wy na to? wychodzicie prawda? wypowiedzcie się.
(przepraszam że zboczyłem z tematu)

rugwa 

Wysłany: 2010-11-14, 21:57   

Dla mnie to to samo, tyle, że w innym odcieniu^^

VVii 

Wysłany: 2010-11-14, 21:59   

według mnie to też wszytko to samo, a nazwy można przydzielać tylko poprzez sposób "wyjścia/dostrojenia" się do Poza, granice światów są płynne i ruchome więc klasyfikacja tego jest bezcelowa

moje obrazy na http://mandalaja.blogspot.com/

"- Czy to się dzieje naprawdę, czy tylko w mojej głowie?
- To jest w twojej głowie, ale czy to znaczy, że nie jest prawdziwe?"

kitixi 

Wysłany: 2010-11-24, 15:09   

Mogło Ci się wydawać, że ja tak napisałem w jednym temacie z technik, że obe a ld to co innego.Jednak chodziło mi o udoskonalenia/osiągnięcia lepszego dostrojenia do astrala, żeby nasz ospuo był bardziej wyrazisty poprzez "ponowne wyjścia" jedno po drugim :P
aha i wiedz o tym, że świadomy a oobe niczym się nie różni ( sam kiedyś myślałem, że jest różnica między tymi zjawiskami lecz się myliłem) tylko podczas świadomego snu masz płytką fazę :-P niektóre zmysły nie będą działać jak należy a to "prawdziwe" obe to wyjście bezpośrednie czyli bez utraty świadomości często z dobrym dostrojeniem a to drugie to wyjście z chwilową utratą świadomości nazywane świadomym śnieniem nie wiem czy wszystko jasno napisałem :P
Ostatnio zmieniony przez kitixi 2010-11-24, 15:13, w całości zmieniany 1 raz  

3D
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-24, 16:30   

Dołączam, oobe a ld to te samo doznanie. Jedyne różnice polegają na "jakości" dostrojenia związanego z "ilością" energii jaką dysponujemy podczas doznania, poza tym na jakość/wyrazistość/realizm doznania ma wpływ wiele innych jeszcze rzeczy, takich jak miejsce gdzie się udaliśmy, wysokość wibracji, itd. itp. W każdym razie ze swojego doświadczenia wnioskuję tak jak wyżej =)

Tomskyobe
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-24, 16:31   

LD - budzisz sie w POZA, OOBE - jeszcze tego dokonca nie mialem, ale mam przy tym

ogrnomnego stracha, doswiadczasz wychodzenie bezposrednio, czyli czujesz poprostu jak

cialo astralne odrywa sie od fizycznego, no i tyle.

3D
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-24, 16:36   

Zgadza się - strach to największa przeszkoda, a doświadczy się go dopiero kiedy uda się dojść do momentu wychodzenia, gdyż jest to po prostu odczucie umierania, nasz instynkt samozachowawczy robi swoje. Jednak zaręczam że pokonanie tego strachu ogromny krok do przodu.

Tomskyobe
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-24, 17:22   

dokładnie to samo czulem, az nie da sie wyrazic tego slowami :P gorsze niz banda 10000

koksow majacych cie pobic :P

VVii 

Wysłany: 2010-11-25, 01:39   

kitixi napisał/a:
Mogło Ci się wydawać, że ja tak napisałem w jednym temacie z technik, że obe a ld to co innego.Jednak chodziło mi o udoskonalenia/osiągnięcia lepszego dostrojenia do astrala, żeby nasz ospuo był bardziej wyrazisty poprzez "ponowne wyjścia" jedno po drugim :P
aha i wiedz o tym, że świadomy a oobe niczym się nie różni ( sam kiedyś myślałem, że jest różnica między tymi zjawiskami lecz się myliłem) tylko podczas świadomego snu masz płytką fazę :-P niektóre zmysły nie będą działać jak należy a to "prawdziwe" obe to wyjście bezpośrednie czyli bez utraty świadomości często z dobrym dostrojeniem a to drugie to wyjście z chwilową utratą świadomości nazywane świadomym śnieniem nie wiem czy wszystko jasno napisałem :P

zgadzam się, tak samo myślimy w tej kwestii

madxx75
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-25, 12:12   

czy aby na pewno w bezpośrednim obe nie ma utraty świadomości na nawet jakąś część sekundy, no nie wiem ::???*

VVii 

Wysłany: 2010-11-26, 00:11   

jak nie masz utraty świadomości, to masz takie "pyk" czy "pstryk" - taki przeskok świadomości, a jak masz utratę świadomości czyli np zasypiasz i budzisz się w Poza, to wtedy nie ma tego "pyk" bo dzieje się ono jak tracisz świadomość. Nazwę OBE wymyślił Monoroe i pierwotnie nie znał pojęcia LD, stąd wszelkie jego podróże nazywał OBE, dlaczego my mielibyśmy to odróżniać. Ale generalnie czyste OBE (wychodzimy bez utraty świadomości do świata fizycznego) zdarza się niezwykle rzadko.

Blaz 
Moderator

Wysłany: 2010-12-22, 22:22   

Elli napisał/a:
moze zez to zle slowo :)

Ja staram sie "patrzec" 2 metry przede mna, a pozniej odwracam oczy o 90°, czyli patrze 2 metry powyzej glowy :D

Odświeżam temat (: Może to głupie, ale nigdy nie potrafiłem zrobić porządnego zeza. Elli, czy jak patrzysz "2 metry powyżej głowy", to forsujesz gałki oczne, czy pozwalasz, żeby naturalnie sobie patrzeć do góry, bez zbytniego wysiłku? Czy taką pozycję gałek ocznych utrzymujesz jak najdłużej, czy można robić sobie przerwy?

Rishro
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-23, 03:28   

To może takie oszukanie, że umieramy. Oczy idą w górę. A jak robie zeza pod zamknietymi powiekami to mam uczucie takie jakby zawrotow glowy. Takie cos. cos podobnego jak przy robieniu OBE i polepsza sie relaks, zaczynamy fazować.

EZO
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-24, 09:14   

Postanowiłem spróbować tej techniki. Dzisiaj jak tylko się obudziłem poszedłem do WC i wróciłem do łóżka. Tylko był jeden problem. nie umiałem zrobić zeza ::kuk . Jak to ? >>oj zrobić ??

Tomskyobe
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-24, 10:03   

poproboj na sucho, to bardzo proste, np. wez dlugopis reka, przenies go na 30 cm przed oczy, potem go zbliz powoli do oczu nie przerywajac skupiania wzroku na nim, jak dojedziesz do glowy masz juz zeza gotowego :D

Odpowiedz do tematu