Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Elli
2011-04-18, 10:12
Czy naprawdę każdy może się nauczyć oobe?
Autor Wiadomość
Aleph 

Wysłany: 2011-02-23, 10:21   Czy naprawdę każdy może się nauczyć oobe?

Podejrzewam, że każdy czytając tytuł tematu ma w głowie słowo "tak" , "zdecydowanie tak!" no ale pragnę podkreślić jedną rzecz. Z tego co się orientuję to większość osób doświadczających oobe ,doświadczyło pierwsze oobe nie robiąc kompletnie nic nadzwyczajnego. Powyższy fakt można akurat przełożyć statystycznie z forum. Każdy z was czytał trylogia Monroe'a no i tam było wspomniane ,że każda dusza podpisała kontrakt na ileś tam wcieleń fizycznych . Można właściwie pójść być może zbyt daleko i zbyt pochopnie no ale Monroe mógł zacząć wychodzić z ciała tylko dlatego ,że okres jego kontraktu się kończył lub zebrał dostatecznie wiele doświadczeń. Zaskoczę was tym zdaniem no ale sam uważam ,że każdy może się nauczyć oobe tylko różnica w moim mówieniu "tak" polega na tym że samo do mnie oobe nie przyszło i wiem ile to kosztuję wiary i czasu na poznanie samego siebie. Jedyna technika warta uwagi według mnie to "4+1" reszta technik to tylko robienie wody z mózgu początkującym. Mam świadomość tego, że każde słowo może działać jak motywator lub demotywator no ale uważam ,że szukanie pomocy w osiągnięciu oobe u osób trzecich to błąd . Chęć osiągnięcia oobe powinna być tylko i wyłącznie indywidualnym doświadczeniem i samotną walką. Każdy z nas jest inny i tylko my sami jesteśmy w stanie poznać samych siebie. Każda rada która nakazuje nie jest uniwersalna ,uniwersalną radą jest pozwolenie doświadczać samemu.

Blaz 
Moderator

Wysłany: 2011-02-23, 13:50   

Odpowiedź na pytanie z tematu: każdy, pytanie czy wszyscy w obecnym wcieleniu ;) Tak jak ze wszystkimi rzeczami wymagającymi umiejętności, jedni to już mają we krwi, inni muszą się napracować, żeby to zdobyć. Nie każdemu się powiedzie, ale możliwość stoi otwarta przed każdym.

rugwa 

Wysłany: 2011-02-23, 13:51   

Jak dla mnie nikt nie może nauczyć się oobe, bo każdy już go doświadcza, ale każdy może stać się na tyle uważnym by to oobe dostrzec.

marmuch 

Wysłany: 2011-02-23, 14:19   

Ja jestem przekonany że nauczyć się świadomie wychodzić może absolutnie każdy o ile naprawdę tego chce całym sobą a nie tylko mówi że chce. Dla mnie największą przeszkodą w osiągnięciu tego były po prostu zwykłe życiowe sprawy które jak wir wciągały całą moją uwagę i nie pozwalały skupić się na tym co obecnie jest dla mnie najważniejsze ;-)
Uczę się traktować niektóre problemy czy przeszkody jako iluzje które mnie świadomie odciągają od celu jaki sobie obrałem.

kitixi 

Wysłany: 2011-02-24, 09:50   

Aleph jestem przekonany, że za czasów dzieciństwa każdy z nas miał obe czy tam jak kto woli świadomy sen tylko po prostu tego nie pamiętamy.Ja sam pamiętam takie sytuacje jak latałem z jakimiś duchami po mieście w porze nocnej i te duchy (najprawdopodobniej to Niefizyczni Przyjaciele >>:)) )uczyły mnie jak przenikać przez ściany, rozpalać "ogień" tylko, że tym ogniem była miłość-energia z miłości :-) :-) wtedy to zjawisko nazywałem pięknymi snami (w których byłem świadomy i wiedziałem, że to nie rzeczywisty świat tylko kraina snów) a teraz wiem, że to były podróże astralne :-)
Ostatnio zmieniony przez kitixi 2011-02-24, 09:53, w całości zmieniany 2 razy  

morfina 

Wysłany: 2011-02-24, 21:19   

Przepytałam kilkanaście osób z mojej pracy,niestety muszę stwierdzić że tylko jedna osoba wiedziała co to jest oabe aczkolwiek nie pamięta żeby tego doświadczyła a pozostałe osoby nie wiedziały o czym mówię i teraz troszkę dziwnie na mnie patrzą :lol:
Wydaje mi się że podczas snu jest pewne oddzielenie ciał może to kwestia kilku milimetrów kiedy ciało astralne unosi się lekko nad fizycznym ale nie wiem czy kwalifikować to do oobe
Być może każdy wychodzi w czasie snu,tylko nie każdy to rejestruje z różnych powodów...

[ Dodano: 2011-02-24, 21:24 ]
Ale czy można nauczyć się oobe? ja bardziej skłąniam się ku stwierdzeniu że oobe jest jedną z naturalnych naszych umiejętności jak telepatia i inne ale z biegiem czasu zapomnieliśmy o tym i trzeba sobie wszystko przypomnieć

Aleph 

Wysłany: 2011-02-25, 10:10   

Czyli najszybszą metodą osiągnięcia OOBE jest wyrzeknięcie się tego wszystkiego co oddaliło nas od naturalnego stanu albo uświadomienie sobie że to wszystko co nas otacza to tylko jedna wielka szkoła z której tak samo możemy iść sobie na wagary. Można powiedzieć, że osiągnięcie OOBE nie jest kwestią jakiś tam technik tylko jest kwestią wewnętrznej i zewnętrznej zmiany. Mam tu oczywiście na myśli ludzi którzy uparcie walczą o osiągnięcie OOBE. kitixi, Ja tak samo pamiętam kilka przypadków z dzieciństwa no ale jednak te 20 lat błędnego życia zrobiło swoje. morfina, też myślę że istota ludzka w naturalnym stanie posiada bardzo duże możliwości jednak te upośledzenie rodzaju ludzkiego przez setki lat doprowadziło do tego, że tylko nieliczni zachowują pewne zdolności , a Ci najlepsi z nich zazwyczaj zostają okrzyknięci tytułem guru albo uzdrowiciela itp. Można nawet się pokusić o przytoczenie pewnej kwestii zawartej w biblii, że ludzie dawniej żyli o wiele dłużej to już daje jakiś obraz tego ile człowiek był w stanie zrobić i ile przez ten czas stracił. Co do rozmów z innymi na temat OOBE morfina, no to muszę powiedzieć, że ja bym się nie odważył pytać o takie rzeczy w pracy. Mi wystarczył fakt ,że zapytałem się o to jednego z najlepszych kumpli i co mi powiedział, że Monroe zapewne korzysta z jakiś sił demonicznych..... szkoda gadać .

morfina 

Wysłany: 2011-02-25, 11:11   

...albo uświadomienie sobie że wszystko co nas otacza,w czym żyjemy jest Grą,my jesteśmy aktorami,lecz nie pamiętamy swojej roli,i dzięki temu za każdym razem gramy ją inaczej ,może nawet dzięki doświadczeniom za każdym razem trochę lepiej...a oobe jest dodatkiem...jednym z wielu jakże istotnym zresztą,lecz niektórzy ludzie nie wiedzą że mogą nacisnąć na ten guzik,że mogą skorzystać z opcji oobe by poszerzyć pojęcie prawdy,bo tak naprawdę ktoś inny tę prawdę odkryję w słońcu, a ktoś inny w kościele, w skale,a ktoś dzięki oobe...
Ale jeśli chodzi o tych ludzi których pytałam o oobe to faktycznie teraz sobie myślę że odważna byłam bo naprwade chyba myślą że ździebko świrnięta jestem ale powiem więcej że myślałam żeby stworzyć ankietę o oobe i rozdać w pracy ale odrzuciłam ten pomysł ze względu na to że większość ludzi nie wie co to oobe nawet... ;-)

Blaz 
Moderator

Wysłany: 2011-02-25, 11:28   

Ciekawe co by powiedzieli, gdybyś im powiedziała, że opuszczają swoje ciało co noc, tylko nie są tego świadomi :D

Cassiel 

Wysłany: 2011-02-25, 12:15   

Ja w odpowiedzi usłyszałem, że to mózg robi taką "sztuczkę" i tylko nam się wydaje, że czegokolwiek doświadczamy w poza :/
A koleżanka mi powiedziała, że wychodzi z ciała zawsze wtedy, gdy chłopak ją wkurzy, hehe! Że wychodzi z siebie :)
Zwykle odpowiedzi orientują się na mózg i jakiekolwiek dyskusje są ciągle sprowadzane do tego tematu.
Jak ktoś się uprze to nie ma szans, żeby go przekonać. Jeszcze czasami się słyszy: to jak potrafisz to i mnie wyciągnij.
Ja się pytam - po co? OBE ma być efektem pracy nad sobą, a nie próbą udowodnienia racji.
Gdy rozmawiam z kimś o obe i wyczuję, że za wszelką cenę chce mi udowodnić, że to bujdy - z miejsca kończę dyskusję.
Odrobina zainteresowania natomiast nakręca mnie i wtedy staram się ująć wszystko, jak najlepiej potrafię :)
Prawda jest taka, że do OBE każdy powinien "dojść" osobiście, wykazać w tym kierunku chociaż trochę zainteresowania.
Bo gdy się kogoś nie przekonuje, lecz gdy sam sprawdzi jak jest - wtedy wszystko potoczy się inaczej,
bo gdy ktoś będzie chciał sprawdzić to będzie się starać i pracować nad sobą i prawdopodobnie uda się z czasem.

Blaz 
Moderator

Wysłany: 2011-02-25, 18:06   

Słuchajcie ludzie, Wasze marzenia się spełnią! Będziecie mogli rozmawiać z bliskimi nawet po ich śmierci. Dowiecie się, po co istniejecie na tym świecie i co się będzie działo po śmierci. Doświadczycie miłości i przeżyjecie mnóstwo nieprawdopodobnych przygód. Ułożycie sobie całe życie. Możecie podróżować, nie tylko po Ziemi, ale pod wodą i w kosmosie. Jeżeli tego zapragniecie, możecie uprawiać seks bez ograniczeń i strachu przed chorobami! Jedynym ograniczeniem stanie się Wasza wyobraźnia!

No tak, to zbyt piękne żeby było prawdziwe. Tak dobrze to nawet w Erze nie ma ;)
Właściwie to chyba mi się przyśniło, że Was poznałem :)

jarekhuna 
Administrator

Wysłany: 2011-02-25, 19:07   

Cytat:
Prawda jest taka, że do OBE każdy powinien "dojść" osobiście, wykazać w tym kierunku chociaż trochę zainteresowania.

Dokładnie tak, tylko żeby się czymś zainteresować ktoś musi najpierw o tym poinformować. I tu mam wrażenie, że wielu myli pojęcie informowania z przekonywaniem. To nie to samo. Przekonywać nie ma sensu, każdy musi sam sobie zbadać coś, co dla niego jest nowe, ale informować trzeba.
Z drugiej strony sama informacja dostępna w internecie, książkach, to trochę za mało, aby mówić o procesie informowania. Brakuje tu jeszcze przekazu tej informacji do innych, potencjalnie zainteresowanych nowością. Ten przekaz powinien być cały czas realizowany, w przypadku OBE - przez nas obenautów, obemaniaków, przez TOP :)

Cassiel 

Wysłany: 2011-02-25, 19:40   

jarekhuna, prawda, ale rozmowy o obe zwykle już na etapie informacji się urywają, niestety...
Rozmawiam o obe otwarcie i jawnie obnoszę się z tym, że jestem obenautą. Prowadzę akcje informujące za pośrednictwem
facebooka i naszej-klasy. Wrzucam filmiki, polecam obemanię i ogólnie linki do stron o tej tematyce.
Nic nie zastąpi rozmowy twarzą w twarz, ale w ten sposób mam przyjemność porozmawiać o obe bardzo rzadko,
choć zdarza się. Do tej pory udało mi się obe zainteresować tylko jedną osobę, ale to też jest dla mnie cenne,
bo choćbym miał czekać przez kilka kolejnych lat, żeby kogoś zainteresować to dam radę i będę szczęśliwy,
że moje informowanie nie pójdzie na marne :)

jarekhuna 
Administrator

Wysłany: 2011-02-25, 22:22   

Cytat:
rozmowy o obe zwykle już na etapie informacji się urywają, niestety...

czyli informacja została przekazana, a zainteresowanie nie nastąpiło :)
To najrozsądniej w tym momencie zakończyć rozmowę.
Zazwyczaj zainteresowanie pojawia się po otrzymaniu tej samej informacji po raz któryś i najlepiej, jeśli ta sama informacja pochodzi z różnych źródeł.
Wnioski nasuwają się same :)

morfina 

Wysłany: 2011-02-26, 00:16   

Blaz napisał/a:
Ciekawe co by powiedzieli, gdybyś im powiedziała, że opuszczają swoje ciało co noc, tylko nie są tego świadomi :D

a wiesz że sprawdzę to? korci mnie jak cholera,postaram się krótko i zwięźle ale ciekawie przekazać im co to jest oobe może chociaż na tyle ich to zainteresuje że będą chcieli uzyskać więcej informacji na ten temat,nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale osoby które pytałam są anglikami,ja mam wrażenie że są trochę mniej uduchowieni niż polacy,bardzo przyziemni i zbytnio przywiązani do rozrywek,pewnie nie będą zadowoleni że im głowę zawracam takimi ciężkimi tematami ale spróbuję

:-D misję zacznę w poniedziałek

Odpowiedz do tematu