Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Elli
2011-04-18, 09:56
WASZA TECHNIKA 4+1
Autor Wiadomość
Abi 
Obemaniaczka

Wysłany: 2011-03-02, 22:12   

U mnie to wygląda tak (4+1 robię tylko, kiedy nie muszę rano wczesnie wstac i nie muszę byc wyspana :P )
Idę spać około 24-1 w nocy wstaję około 7.
Robię sobie herbatkę i oglądam jakis serial komediowy :) Z reguły trwają 30 minut. POtem wracam do lozeczka i leze sobie wygodnie. Jak mi sie znudzi to kladę się na drugi bok i poprostu zasypiam.
Z reguly przed zasnieciem przychodzi paraliz, ewentualnie jezeli zasnę to paraliż albo mnie obudzi albo ja sie obudze we śnie.
:-P

sonnyy5
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-02, 22:15   

Ja mam tak ze gdy juz leze po przebudzeniu to jak zasne to mnie niestety nic i nikt niebudzi :-| nawet paraliz

[ Dodano: 2011-03-02, 22:17 ]
A , i pytanie do Abi, czy ty masz prawie co dzennie OOBE , albo przynajmiej co 2 dni ??

Abi 
Obemaniaczka

Wysłany: 2011-03-02, 23:23   

Sonny5 gdyby wziac srednia z calego roku to ilosc wyjsc dla mnie jest dla mnie wystarczajaca. Bo sa miesiace ze mam ich naprawde duzo a jest tez taki okres ze wychodze sporadycznie (stres, problemy, ranne wstawanie). Np jakis czas temu w ogole nie wychodziłam!
Niestety nie mam oobe codziennie. Ostatnio to nawet nie zbyt czesto. Mam wiele na glowie i to sie odbija na oobe u mnie.
Ale mam tez swoje wytrenowane techniki na wychodzenie rano i w nocy wiec jak bym sie uparla to moglabym swoj wynik poprawic ;) Tylko czesto zmeczenie bierze gore.

yomarin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-03, 05:23   

Cytat:
Sławni dyslektycy Leonardo da Vinci ,Albert Einstein, Thomas Alva Edison.

Nie wiem jak Leonardo ale obawiam się że Einstein nie był dyslektykiem. To jest po prostu kolejny mit krażący po internecie, taki sam jak to że miał problemy z matematyka. Kiedyś dużo o tym czytałem w literaturze akademickiej, mam nawet gdzieś jeszcze artykuły na ten temat jeśli kogoś to interesuje. Niestety czesto bywa tak że różni ludzie a nawet organizacje tworzą takie mity aby podnieść na duchu rodziców, których dzieci mają problemy w szkole.

Edison miał problemy z nauką przez problemy zdrowotne we wczesnym dzieciństwie (szkarlatyna itp.) ale z tego co czytalem nie ma dowodów na to że miał dysleksję.

Ale żeby nie było, Einstein nie był też ideałem. Ponoć miał problemy z ortografią i zdażało mu się też czasami przestawiać numery w szyku.

Przepraszam za off topic. :)

Kamilo 19 

Wysłany: 2011-03-03, 07:07   

Abi napisał/a:
W lato, też? Dla mnie wtedy jest zbyt jasno, a opaski na oczy mnie rozpraszają.

Abi 
Obemaniaczka

Wysłany: 2011-03-03, 10:56   

Kamilo 19 napisał/a:
Abi napisał/a:
W lato, też? Dla mnie wtedy jest zbyt jasno, a opaski na oczy mnie rozpraszają.

Latem wcześniej, okolo 6 :) Jak jest ciepło i jasno to z wieksza ochota sie wstaje o 6 mimo, ze np jest niedziela :P
Ogolnie ostatnio 4+1 robie raz na jakis czas, bo wolę robic takie nocne 4+1 (klade sie spac, wstaje po 15, 30 lub 60 minutach -roznie, i ide spac ponownie :D )

Osobiscie 4+1 uwelbiam, bo nad ranem są najlepsze oobe!! Ale nie mam czasu na te poranne rytualy ostatnio :(

sonnyy5
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-03, 18:17   

Abi napisał/a:
mam tez swoje wytrenowane techniki na wychodzenie rano

Mogła byś Abi opisać tą technike na rano ??

Abi 
Obemaniaczka

Wysłany: 2011-03-03, 20:41   

Sonnyy5 jasne, chociaż jeżeli chodzi o wychodzenie rano to nikogo nie zaskoczę, bo wychodzę na 4+1 :-D Ale podam Ci moje 3 techniki (tylko włąściwie tych uzywam) ;-)

1. Technika której używam wieczorem (to taka wariacja 4+1 tylko ze zmienione bardzo :mrgreen: , jest latwa i ma duza skutecznosc! )
http://www.forum.obemania.pl/viewtopic.php?t=284

2. Technika ktorej używam wieczorem również. Skutecznosc tez wysoka, tyle, ze nie tak jak przy 1 technice. Z tym ze ta technika nie wymaga tych wszystkich ceregieli w postaci budzenia sie po jakims czasie.
http://www.forum.obemania.pl/viewtopic.php?t=414

3. No i technika której uzywam rano, czyli 4+1. Idę sobie normalnie w nocy spać, wstaję wcześniej niż zwykle. Czyli np normalnie w dzien wolny wstaję o 9-10 to robiac 4+1 wstaje o 6 (niezależnie o ktorej sie klade) Wstaję z lozka, idę napic sie herbaty, wyjdę na chwilę na zewnatrz albo ogladam tv i po okolo 40 minutach wracam do lozka. Leże sobie i staram się zasnać. Leze np na plecach, jak mi niewygodnie to zmieniam na lezenie na boku- normalnie jak do spania. I mam tak ze zasypiajac pojawia sie rano paraliz. Albo zasne i budza mnie wibracje.)
Ostatnio zmieniony przez Abi 2011-03-03, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  

sonnyy5
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-03, 20:52   

Dzięki wielkie Abi >>hug1 , skorzystam z tych technik w piątek i sobote :)
Ostatnio zmieniony przez sonnyy5 2011-03-03, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  

Abi 
Obemaniaczka

Wysłany: 2011-03-03, 20:54   

>>hug1 skol

sonnyy5
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-03, 20:59   

Ale wiesz Abi czego ci zazdroszcze ? tego ze ciebie paraliz budzi i wibracje , bo mnie to jakos niebardzo :-?

Kamilo 19 

Wysłany: 2011-03-03, 21:01   

sonnyy5 napisał/a:
tego ze ciebie paraliz budzi i wibracje , bo mnie to jakos niebardzo
Właśnie mam to samo. Myślicie, że robię coś źle? Czy może do tego potrzeba większego stażu?

Abi 
Obemaniaczka

Wysłany: 2011-03-03, 21:41   

Tzn jak kladziecie sie ponownie spac to poprostu zasypiacie? Jezeli tak wlasnie jest to powiem Wam, ze ja na początku tez tak miałam, ale i na to znalazlam sposob :-P

Kiedy kladlam sie ponownie spac (po rozbudzeniu) nastawiałam znów budzik by dzwonil za 40 minut. Zasypialam a po 40 minutach budzil mnie budzik. Wylaczalam go i wtedy doslownie po kinucie przychodzil paraliz! Po ktoryms tam razie nie musaialm juz go nastawiac ponownie bo paraliz sam przychodzil, cialo sie nauczylo!

Czyli mozna zrobic tak
-wstajemy nad ranem
-rozbudzanie
-kladziemy sie ponownie spac nastawiac budzik za 40 minut (zalezy jak szybko zasypiacie)
-wylaczamy go i zamykamy poprostu oczy i jestesmy czujni!

sonnyy5
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-03, 21:44   

ale jestes pomysłowa ABI ;-)

Kamilo 19 

Wysłany: 2011-03-03, 21:47   

Abi napisał/a:
Tzn jak kladziecie sie ponownie spac to poprostu zasypiacie?
Czasami tak miewam. Najczęściej jednak jestem tak rozbudzony, że wszystko mnie rozprasza po ponownym położeniu się :-/

Odpowiedz do tematu