Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec dnia
Autor Wiadomość
Blaz 
Moderator

Wysłany: 2011-05-02, 20:09   Koniec dnia

Powoli idę korytarzem. Podłoga łagodnie opada, kierując mnie w dół budynku. Jest wieczór, przyćmione światła tworzą miły nastrój. W budynku panuje kompletna cisza, już od dłuższego czasu nikt w nim nie przebywa. Na końcu korytarza wita mnie łagodnie podświetlony automat.

Elektryczny podajnik wydaje cichy brzęk, gdy wsuwam do niego kartę. Zapala się zielone światełko, obrotowa bramka wejściowa głucho uderza o ścianę. Kieruję się w stronę szklanych drzwi, nad którymi jarzy się błękitny napis „Strefa przejściowa”.

Oświetlona mlecznobiałym światłem sala wita mnie rzędami metalowych szafek. Powoli przechodzę wzdłuż nich, szukając swojego numeru. Zostawiam tu cały swój bagaż, który cierpliwie taszczyłem przez cały dzień. Ubrany tylko w kąpielówki i okularki udaję się do pomieszczenia prysznicowego. Łagodne strumienie ciepłej wody zmywają ze mnie resztki dzisiejszych zmartwień, oczyszczają mnie z natłoku niepotrzebnych już nikomu myśli. Zamykam oczy i z przyjemnością daję się obmywać strumieniowi wody.

Teraz stoję już w wodzie. Opieram się plecami o brzeg basenu, przyzwyczajam się do nowego otoczenia. Za mną zostaje twarda fizyczność, której krawędź odciska się teraz na mojej skórze. Chwilę jeszcze zostaję na granicy dwóch światów, bawiąc się miękką, przezroczystą wodą. Zanurzam się cały, woda jest czysta, lekko ciepła. Obserwuję grę świateł podwodnych reflektorów. Prowadzą daleko, tworząc coś w rodzaju toru, który zanika w oddali.

Kilka razy nurkuję i obracam się pod wodą, rozkoszując się ciszą naciskającą na moje uszy. Podpływam kilka metrów, i zawracam z powrotem do ściany oddzielającej dwa światy. Znudziwszy się w końcu, ponownie opieram się o krawędź, tym razem nogami. Zwijam się w kłębek i mocno wybijam z obu nóg, odpływając w dal.
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-05-03, 04:45, w całości zmieniany 2 razy  

danieln57 
Podróżnik

Wysłany: 2011-05-02, 20:13   

Ahh, woda...

Jest wspaniała, zarówno w tym świecie, jak i w "krainie snów". Mam do niej słabość, może dlatego zostałem nurkiem. Oczyszcza, jest pierwotna, potrafi zdziałać cuda i świetnie przekazuje energię.

A przy okazji nie wiem dlaczego, ale odnosze wrażenie, że już kiedyś pisałem tego posta :D :D.
tyn czos zabawy słodkigo lynistwa
Pamiyntom na klopsztangach choby afy my skokali(...)

Abi 
Obemaniaczka

Wysłany: 2011-05-02, 21:31   

Jest coś w tym takiego dziwnego, fajnego :-) Czuć relaks :-)

Albisia
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-02, 22:21   

Też lubię pływać :) Tylko u mnie wygląda to mniej relaksująco -rozbieram się-zimno-wchodzę pod prysznic- ukrop(nie są regulowane)- wchodzę do basenu- lodówa /o\. Jednak po jakimś czasie zimna woda fajnie masuje mięśnie :) Przebywanie pod wodą kojarzyło mi się zawsze z byciem w innym stanie świadomości, hipnotyzuje i relaksuje, jest tez podobne do bycia w poza: inne widzenie, lekkość ciała, możliwość "latania",prawda ?

Elli 
Administrator

Wysłany: 2011-05-03, 00:01   

to jest po prostu wspaniale napisane :D

Blaz - musisz zaczac pisac artykuly do czasopisma :)

danieln57 
Podróżnik

Wysłany: 2011-05-03, 11:06   

Cytat:
Przebywanie pod wodą kojarzyło mi się zawsze z byciem w innym stanie świadomości, hipnotyzuje i relaksuje, jest tez podobne do bycia w poza: inne widzenie, lekkość ciała, możliwość "latania",prawda ?

Zdecydowanie tak, Albisiu. Pełen spokój, stan nieważkości, po prostu wolność. Dodatkowo możliwość zobaczenia czegoś, czego nie ma na powierzchni.
tyn czos zabawy słodkigo lynistwa
Pamiyntom na klopsztangach choby afy my skokali(...)

Abi 
Obemaniaczka

Wysłany: 2011-05-03, 11:45   

Ja lubię ten szum podczas nurkowania, potem znów jestes na powierzchni i słychać hałas.

Blaz dawaj coś jeszcze!
:dance

[ Dodano: 2011-06-10, 13:04 ]
Blaz masz coś jeszcze?
Ostatnio zmieniony przez Abi 2011-05-03, 11:45, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu