Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kto jest najwyżej rozwinięty psych. wg. współczesnej nauki?
Autor Wiadomość
Albisia
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-20, 17:22   kto jest najwyżej rozwinięty psych. wg. współczesnej nauki?

"Operacje paradygmatyczne porządkują systemy syste¬mów w wyniku czego tworzy się bardziej złożona struktura zwana polem (field), zawierająca wszystkie relacje między wyróżnionymi systemami. Operacje te wyzna¬czają najwyższy poziom w rozwoju umysłowym człowieka i prowadzą do ukształtowania się zupełnie nowego sposobu umysłowej reprezentacji rzeczywistoś¬ci. Autorzy podkreślają, że ta forma myślenia osiągana jest bardzo rzadko i ujawniać się może np. w niektórych przypadkach myślenia mistycznego." "Psychologia rozwoju człowieka w cyklu życia" Tom2, Harwas, Napierała,Trempała.

Tymi oto słowami współczesna psychologia uznaje za osoby najwyżej rozwinięte psychicznie wyśmiewanych przez naukę mistyków. Czyli strzela sobie w kolano ::???*
Ostatnio zmieniony przez Albisia 2011-06-20, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  

yomarin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-19, 07:51   

Nie znam się na psychologii, procesach myślowych itp, ale że nikt nie odpowiedział na tego posta to ja spróbuję.

Czasami jest tak że naukowcy tworzą teorie których tak za bardzo nie można potwierdzić, które brzmią bardzo wyniośle a tak naprawdę niczego nie wnoszą. "Bardzo rzadko... może się ujawniać...", to są piękne zwroty które mówią wszystko i nic, a że taki mistyk jest osobnikiem tajemniczym, trudnym do zbadania to najlepiej podpiąć ową teorię do niego (nie ujmując nic mistykom).

Elli 
Administrator

Wysłany: 2011-06-19, 08:57   

tez prawde mowiac, pierwszy raz slysze.

A tytul: " Harwa, Napierała,Trempała " nie porywa mnie do czytania :D

Moze cos wiecej na ten temat?

yomarin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-19, 09:36   

Elli napisał/a:
A tytul: " Harwa, Napierała,Trempała " nie porywa mnie do czytania

To są chyba nazwiska autorów tego dzieła, ale nie wiem czy są też autorami teorii o operacjach paradygmatycznych które porządkują systemy systemów...

Elli 
Administrator

Wysłany: 2011-06-19, 10:30   

hahaha - no widzisz - zielonego pojecia, ale rymuje sie z Mrugała >>:))

Albisia
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-20, 10:42   

Pierwszy umieszcza się tytuł? Już poprawiłam:D. Niestety nic więcej na ten temat tam nie ma, tylko tak lakonicznie wspomnieli. Jak zwykle zresztą interesujących rzeczy jest tyle co na główce od szpilki, a nudnych i przyprawiających o mdłości dużo i jeszcze więcej. Raczej nie są autorami tej teorii, tylko ją umieścili w swoim podręczniku.

yomarin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-20, 11:50   

Albisia napisał/a:
Pierwszy umieszcza się tytuł? Już poprawiłam:D

Niepotrzebnie, bo było dobrze :roll:

Tomasz M.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-22, 10:39   

Strzela sobie w kolano z lufy armatniej, i nawet mnie to cieszy :)!!!!

Nauka ma to do siebie, że bardzo wąsko pojmuje niektóre zagadnienia, chociaż czasami zahacza o inne dziedziny. Ci spośród badaczy, którzy są najzwyczajniej rzetelni, mogą mieszać 'sceptykom' w ich szeregach poprzez swoje faktologiczne badania. Niestety, wielu autentycznych naukowców jest prześmiewanych, bo wykraczają poza dogmaty wiaro-nauki, czyli mainstream śmietanki intelektualnej. Tam już się rozepchali łokciami na stołkach i fizycznie, i światopoglądowo, i nie zamierzają pozwolić nikomu na zepchnięcie się w imię nauki i postępu (w które sami wierzyli za młodu na pewno).

Co do tego ustępu, mowa oczywiście o tak zwanej 'mądrości', czyli być może o synchronizacji półkul mózgowych pozwalającej jednocześnie analizować i syntetyzować, tworzyć wielkie mapy myśli, pojmować naraz cały obraz i wszystkie jego szczegóły, układać w głowie stare i nowo stworzone systemy i poziomy rozumowania. Przy całkowitej integracji tych systemów następuje olśnienie lub intelektualne i duchowe oświecenie połączone zapewne z innymi, energetycznymi, sprawami. I jest to najwyższy stopień rozwoju człowieka na obecnym etapie ewolucji, sama psychologia to udowadnia - chociażby piramida potrzeb Maslowa i jej modyfikacje - samorealizacja i rozwój duchowy jest na samym szczycie i zarezerwowana dla jednostek 'dających radę' na większości niższych poziomów. Ci, którzy lubią myśleć tylko o materialnej stronie rzeczywistości, nie są w stanie wspiąć się na czubek tej piramidy, innymi słowy, nie reprezentują pełnego potencjału człowieka. Duchowość to umożliwia, ponieważ poszerza granice rozumienia do granic naszych możliwości. Na szczęście nie wszyscy badacze są czarnymi owcami, zdarzają się i mądrzejsi wśród intelektualistów.

JaCoOoOoS 

Wysłany: 2011-07-07, 09:07   

oj tam, przecież i tak wszyscy wiedzą, że najwyżej rozwinięci psychicznie wg współczesnej "nałóki" są rugwa i draq :P

Tomasz M.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-07, 11:03   

Ja stawiam na Pana Kleksa, który z żelazka potrafi zrobić statek kosmiczny ;p

yomarin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-07, 11:19   

Tomasz M. napisał/a:
Ja stawiam na Pana Kleksa, który z żelazka potrafi zrobić statek kosmiczny ;p

Pan Kleks Rules!

Polecam fragment który zdecydowanie pasuje do tematu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-2RJbBErBNE[/youtube]

rugwa 

Wysłany: 2011-07-07, 20:07   

JaCoOoOoS napisał/a:
oj tam, przecież i tak wszyscy wiedzą, że najwyżej rozwinięci psychicznie wg współczesnej "nałóki" są rugwa i draq :P

Jaco, ty lizusie >>kus

JaCoOoOoS 

Wysłany: 2011-07-07, 21:26   

Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-07-07, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  

Blaz 
Moderator

Wysłany: 2011-07-07, 22:07   

JaCoOoOoS napisał/a:
oj tam, przecież i tak wszyscy wiedzą, że najwyżej rozwinięci psychicznie wg współczesnej "nałóki" są rugwa i draq

A właśnie, że nieprawda, bo ja jestem jeszcze lepiej rozwinięty ;)

EDIT. I od Pana Kleksa też!

No może do Piotrka trochę mi brakuje...
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-07-07, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu