Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim jest Eckhart Tolle?
Autor Wiadomość
Elli 
Administrator

Wysłany: 2011-08-14, 12:59   Kim jest Eckhart Tolle?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8RErRhhX4vE&NR=1[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dXXR8wN6y-M&feature=related[/youtube]

JaCoOoOoS 

Wysłany: 2011-08-15, 01:34   

Więc tak wygląda człowiek, którego literatura tak wiele mnie nauczyła? Co prawda przeczytałem tylko jedną jego książkę "Potęga teraźniejszości" ale dużo z niej wyniosłem.

Zasady bycia "tu i teraz" opisane we wspomnianym dziele można bardzo sukcesywnie ćwiczyć podczas biegania. Jak sobie robię, powiedzmy tak jak dzisiaj, bieg na 7 km to przyjemność z biegu jest znacznie, znacznie większa z zastosowaniem rad Eckharta Tolla co do bycia hiperświadomym, a przy okazji trenuję utrzymywanie umysłu w tym stanie.

Niektórzy biegacze wolą się "wyłączyć", popaść w nieświadomość żeby nie odczuwać przykrego uczucia zmęczenia. Mi udaje się uzyskać podobne efekty poprzez ucieczkę w świadomość. Czuję się trochę tak jakbym był we własnym ciele ale jednocześnie w nim nie był. Perspektywa przesuwa się na wysokości 180 cm nad ziemią, a ja oglądam to niby film. Ten stan umysłu nazywam "spectator mode" :D

Edited: słownik JaCoOoOoS'a

spectator mode - z ang: tryb widza (obserwatora)
Ostatnio zmieniony przez JaCoOoOoS 2011-08-15, 01:36, w całości zmieniany 1 raz  

Elli 
Administrator

Wysłany: 2011-08-15, 03:22   

Nie JaCoOs :)

Tak wyglada czlowiek, ktory o nim opowiada :)

Dreamcatcher
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-15, 09:06   

JaCoOoOoS napisał/a:
Perspektywa przesuwa się na wysokości 180 cm nad ziemią, a ja oglądam to niby film. Ten stan umysłu nazywam "spectator mode" :D
czy to się czasem u kogoś innego nei nazywało "świadomością świadka"?

Misiek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-15, 13:37   

>>ok teraz już wiem kim jest Eckhart Tolle i biegnę do biblioteki po jego książkę :-D

JaCoOoOoS 

Wysłany: 2011-08-17, 12:17   

Misiek napisał/a:
>>ok teraz już wiem kim jest Eckhart Tolle i biegnę do biblioteki po jego książkę :-D

Lepiej odłożyć sobie te 30zł i kupić jego książkę miast wypożyczać. Eckhart Tolle to nie "Harry Portier", tego typu literatury się nie czyta "od dechy do dechy" na hita. Przynajmniej ja tak robię. Czytam to jak podręcznik szkolny. Po kawałku przyswajam wiedzę i często też wracam do tego co czytałem już trochę wcześniej żeby sobie przypomnieć.

No ale oczywiście każdy ma wolną wolę i może robić jak mu się podoba, chciałem tylko podzielić się swoimi przemyśleniami.

Misiek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-17, 18:00   

JaCoOoOoS napisał/a:
Lepiej odłożyć sobie te 30zł i kupić jego książkę miast wypożyczać. Eckhart Tolle to nie "Harry Portier", tego typu literatury się nie czyta "od dechy do dechy" na hita.

No jasne, że lepiej kupić, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Z moimi długami i wydatkami, to jest jedna z ostatnich rzeczy na liście, dlatego jestem zmuszony wypożyczyć :-/ A czas wypożyczenia zależy tylko i wyłącznie ode mnie, mogę tę książkę mieć przez miesiąc, a mogę ją oddać po kilku latach ( co się już zdarzało ), znajomości :-P także będę miał czas, żeby ją dogłębnie przewertować ;-)

Elli 
Administrator

Wysłany: 2011-08-17, 22:01   

Jakby byly problemy z dostepem do ksiazki, to wpadnijcie do naszej biblioteki: http://chomikuj.pl/obemania w dziale "rozwoj duchowy" - znajdziecie :D

haslo takie jak nazwa chomika.

Misiek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-18, 13:54   

Dzięki, na pewno się przyda skol

Odpowiedz do tematu