Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Głosy w mojej głowie
Autor Wiadomość
SAVANA 
SAVANA

Wysłany: 2011-08-31, 20:19   Głosy w mojej głowie

Jeszcze parę lat temu za takie stwierdzenie pewnie niejednen z nas dostałby skierowanie do odpowiedniego lekarza... Ale fak jest faktem: większość z nas słyszy czasem w swojej głowie logicznie wypowiedziane zdania, które ku naszemu zaskoczeniu są odpowiedzią na nurtujący nas problem. Albo są poradą, albo dodają otuchy... Czasem głos jest męski, czasem żeński, czasem chórek, nawet z efektami dźwiękowymi albo rymowanki. Ja w swoim życiu usłyszałam to tylko 5 razy, z czego 4 w ciągu ostatniego miesiąca (dodam, że sprawami OBE zajmuję się dopiero 2 miesiące). Bez zbytniego rozpisywania się napiszcie co usłyszeliście Wy. I czy uważacie, że nie był to przypadek czy rzeczywiście była to dla Was odpowiedź, podpowiedź? Czy oczekiwaliście takiej informacji?... od kogo to pochodzi? Kto to do nas przemawia? Ja na pytania o spełnienie przeze mnie warunków do osiągnięcia OBE usłyszałam:
(Delete)
Ostatnio zmieniony przez SAVANA 2011-11-14, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  

Elli 
Administrator

Wysłany: 2011-08-31, 22:26   

Ja czasami slysze slowa ostrzezenia, albo pociechy.
Najczesciej Kochany Smiech, ktory wszystko wybacza. :)

rugwa 

Wysłany: 2011-09-01, 15:04   

Różne głosy, głosiki, a nawet krzyki słyszę od dziecka - nawet przez pewien okres czasu myślałam, że jestem opętana :D
Mój nick jest właśnie słowem, które usłyszałam we wnętrzu wiele lat temu.
Poza tym kiedyś usłyszałam wiele głosów skandujących słowo: ARIMAN. Jak się potem okazało Ariman czy Aryman to staroirańskie bóstwo zła - jest to jeden z pierwowzorów chrześcijańskiego Szatana. Informacja ta mi się przydała, bo w czasach gdy usłyszałam owe głosy interesowałam się religiami. Dzięki wewnętrznym glosom dowiedziałam się, skąd wziął się chrześcijański diabeł :)

marmuch 

Wysłany: 2011-09-01, 15:06   

Pewnego deszczowego popołudnia kiedy postanowiłem, że "wyjdę", położyłem się i w stanie głębokiej relaksacji ale jednocześnie silnego skupienia umysłu prosiłem aby NP wyciągnęli mnie lub chociaż użyczyli energii tak przecież potrzebnej do OBE. Po mniej więcej 30 minutach jednostronnej komunikacji usłyszałem słowa których czystości dźwięku i realności nigdy nie zapomnę. Męski głos przemówił do mnie - "Powiedz im, że są cudowni i wspaniali". Kiedy niemal od razu zacząłem wałkować w kółko to zdanie, nagle usłyszałem świst i poleciałem głową w dół(tak myślę) z olbrzymią prędkością którą jedynie czułem.
Niestety zwyciężyła podświadoma panika i wróciłem zanim cokolwiek byłem w stanie dostrzec. Nie muszę chyba dodawać jak bardzo popsuło mi to humor tego wieczora :mrgreen:

Cassiel 

Wysłany: 2011-09-01, 18:27   

Chociażby przed momentem zaliczyłem wyjście po krótkiej drzemce i dokładnie słyszałem silny żeński głos,
który kilkakrotnie powiedział coś, sylabizując dziwnie: oj-tu-si. Nie wiem, może chciała do mnie powiedzieć
po imieniu Pio-tru-siu, albo coś równie pieszczotliwego, bo w sumie to był przyjemny głos :)
Muszę się dzisiaj w nocy skupić na tym głosie, bo odebrałem to jako odległy przekaz, który mnie szuka,
ale ze względu na różnice w częstotliwościach, nie będzie to takie proste...

JaCoOoOoS 

Wysłany: 2011-09-01, 22:39   

Ja często tuż przed zaśnięciem słyszę muzykę. I nie jest to żadna ze znanych mi piosenek, po prostu mój umysł sam generuje muzykę. Niestety nie umiem jej zapisać ani utrwalić w żaden sposób tak żeby inni mogli posłuchać, a szkoda bo czasem naprawdę fajne kawałki powstają mi w głowie.

[ Dodano: 2011-09-01, 23:41 ]
Cassiel napisał/a:
Chociażby przed momentem zaliczyłem wyjście po krótkiej drzemce i dokładnie słyszałem silny żeński głos,
który kilkakrotnie powiedział coś, sylabizując dziwnie: oj-tu-si.

Może to jest interpretacja stylu "Maciej poczuł tampon", mam na myśli, że ona mówiła jedno, a ty słyszałeś drugie :P

Film "zlot kamion 2013" https://vimeo.com/68363250

Cassiel 

Wysłany: 2011-09-01, 22:58   

Wiesz, Jaco, całkiem możliwe :) Może inaczej się to pisze, ale jeśli miałbym "przepisać" to fonetycznie
to właśnie byłoby to coś, co brzmiało "oj tu si". Moja hipoteza z imieniem jest tylko pewnym tropem
i, jak wskazujesz, wcale nie musi być prawidłowa :)

-DJ- 

Wysłany: 2011-09-02, 03:17   

JaCoOoOoS napisał/a:
Ja często tuż przed zaśnięciem słyszę muzykę. I nie jest to żadna ze znanych mi piosenek, po prostu mój umysł sam generuje muzykę. Niestety nie umiem jej zapisać ani utrwalić w żaden sposób tak żeby inni mogli posłuchać, a szkoda bo czasem naprawdę fajne kawałki powstają mi w głowie.

[ Dodano: 2011-09-01, 23:41 ]
Cassiel napisał/a:
który kilkakrotnie powiedział coś, sylabizując dziwnie: oj-tu-si.

Może to jest interpretacja stylu "Maciej poczuł tampon", mam na myśli, że ona mówiła jedno, a ty słyszałeś drugie :P

Stary dokładnie tak jak ja czasem w śnie szłyszę muzę klubową którą tworzy moja bańka zazwyczaj to są nuty które nie istnieją bywają tak głośne jak bym naprawdę ich słuchał i szczegółowe lepsze niż wszyscy wzięci DJ robią nuty np max ferendhide to amator przy tym.

Dreamcatcher
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-02, 08:07   

to może czas zacząć własną karierę artystyczną?

a tu mały kawałek dla tych co słyszą głosy ;) :
http://patrz.pl/mp3/pale-...trix-soundtrack

child 

Wysłany: 2011-09-02, 09:12   

Jejusiu, ile razy ja w śnie słyszałam na prawdę fantastyczną piosenkę, która na pewno podbiłaby listy przebojów i co? i nico, nigdy nie umiałam jej odtworzyć >>???

A co do głosów... Jako dziecko, i tego nie zapomnę nigdy bo okropnie mnie to wystraszyło, prawdopodobnie w paraliżu sennym bądź w lekkim transie przed zaśnięciem ktoś/coś mnie wołało po imieniu i szarpnęło za ramię (a spałam odwrócona plecami do pokoju). Od tamtej pory zasypiałam całe dzieciństwo tylko plecami do ściany :mrgreen:

Głosów co prawda na jawie nie słyszę, tylko w paraliżu, w snach i w obe, aczkolwiek ostatnio miewam dziwne przebłyski świadomości obe-owskiej na jawie. Inaczej tego określić nie umiem... Ułamkowosekundowe wizje/przebłyski/obrazy/poszerzenia świadomości, jakkolwiek to nazwać :)

marmuch 

Wysłany: 2011-09-02, 10:14   

child napisał/a:
ostatnio miewam dziwne przebłyski świadomości obe-owskiej na jawie

Przyznam się szczerze, że zaciekawiłaś mnie tym stwierdzeniem. Czy mogłabyć posłużyć się konkretnym przykładem? Oczywiście, jeśli nie narusza to granic Twojej prywatności ;-)

child 

Wysłany: 2011-09-02, 10:36   

Nie, nie narusza, ale to strasznie ciężko opisać i przełożyć na słowa. Z drugiej strony to nie jest nic takiego niesłychanie niesamowitego, ale niecodziennego bardziej ;)

Przykład: rozmawiam z koleżanką na gg w między czasie gotuję obiad. Ona mi opowiada o swojej koleżance, której ja nie znam. I nagle stojąc i mieszając zupę ( :mrgreen: ) doznałam dziwnej... hm... wizja to za duże słowo, przeczucia że ta dziewczyna jest związana z liczbą 10.000 lub 100.000 i takie nagłe jednosekundowe zrozumienie sensu tej wizji/przeczucia.

Na chwilę obecną nie widzę w tym żadnego sensu, ale podczas tego dziwnego czegoś sens był przejrzysty, jakby nagłe olśnienie o co w tym wszystkim chodzi, takie poszerzenie pojmowania, jak w świadomym śnie czy podróży poza ciało, nasze pojmowanie wszystkiego jest jakby poszerzone. To było coś w tym stylu ;)

Zrobiłam off-top, mam nadzieję że forumowe władze mi wybaczą :)

Elli 
Administrator

Wysłany: 2011-09-02, 11:18   

takie wyznania nigdy nie sa offtopem :D

-DJ- 

Wysłany: 2011-09-02, 14:29   

Przypomniało mi się kiedy byłem dzieckiem bardzo mało lat nie wiem ile poniżej 6 chyba wychodziłem często z ciała w nocy i stałem przed oknem i te okno rozciągało się coraz dalej i dalej czasem miałem bardzo mocne halucynacje muzyczne było to rydyjko i za wszelką cenę chciałem je wyłączyć bo się bardzo tego bałem bardzo i ściszanie nie pomagało bo gdy ściszałem dawało się głośniej a gdy dawałem głośniej też było głośno z kontaktu wyciągłem nadal grało jeszcze coś mnie ciągło do ściany by mnie tam uwięzić [[[\/]]] były też że radio szło tyłem tego też się bałem byłem dzieckiem byłem strachliwy bardzo strachliwy od kiedy się przez przypadek podpiołem urwanym kablem do prądu 220 kabel był zwyczajny ucięty żaruweczki chciałem wtedy podpiąć i mnie kompło przez jakąś minutę chuśtałem się cały takie uczuciem potem od tego momentu bałem się wszystkiego czasem się zastanawiam czy nie byłem dzieckiem indygo przed wypadkiem co jest mało prawdopodobne. Jak macie jakieś pytania piście jak coś jeszcze coś opisze

[[[[nieraz byłem tam więziony nic nie mogłem ruszyć się ani coś powiedzieć sama pustka przez jakiś czas nie wiem ile trwało takie coś]]]]

Tonex
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-09, 21:09   

Witam serdecznie wszystkich po dłuższej nieobecności. Czytając ten temat wspominałem że nigdy jeszcze takie coś, jak tutaj opisujecie, nie zdarzyło mi się. Aż do dzisiaj, kiedy to medytowałem. Zawsze podczas medytacji zadawałem pytania typu: "Co zrobić aby wyjść z ciała", etc. etc. I nie wiem czy to była odpowiedź ale dzisiaj usłyszałem niski męski głos mówiący: "Poczekaj jeszcze trochę" ;) Sam nie wiem teraz czego się spodziewać ;P Ale dołączam się do Waszej grupy słyszących coś więcej :)hop
Ostatnio zmieniony przez Tonex 2011-09-09, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu